Košarka

Mornar upisao trijumf protiv Igokee

by Ilija Kovačević / foto KK Mornar MEDIA Pro | 30:11:2018 | 08:37:45

Mornar U19 – Igokea U19: 89 – 81 ((20:21, 29:19, 20:27, 20:14)

U utakmici drugog kola Grupe A, juniorske ABA lige košarkaši Mornara su sinoć pobijedili sastav Igokee 89:81. Po četvrtinama je bilo (20:21, 29:19, 20:27, 20:14).

Presudna je bila druga četvrtina koju su Barani dobili sa deset poena viška. Marko Vesković sa 27, Luka Šušter sa 18 i Filip Dragojević sa 12 poena bili su najbolji u ekipi domaćina, dok su u gostujućem sastavu bolji od ostalih bili Dalibor Ilić sa 30, te Bogdan Nedeljković sa 17 poena.

Dueli trećeg kola igraju se danas, a ekipa Mornara od 20 sati i 15 minuta se sastaje sa Cedevitom.

U ovoj grupi do sada su odigrane još dvije utakmice; Mornar – Krka 65:80 i Cedevita – Mega Bemaks 66:65, dok danas u prijepodnevim satima igraju Krka i Mega Bemaks.