Podgoričani poslije “plus 22” spašavali pobjedu u Baru

by Ilija Kovačević / foto Miki Bijedić & video ABA liga | 11:11:2018 | 21:17:56

Mornar – Budućnost Voli 95 – 99 (25:32, 18:30, 23:20, 29:17)

Bar; SD “Topolica”, gledalaca 2.450.
Sudije; Miloš Koljenšić (Crna Gora), Milija Vojinović (Srbija), Igor Dragojević (Crna Gora)

Mornar; Mićović 5, Brown 25, Koenig 21, Drenovac 11, Pavić 5, Vujošević, Pavićević, Waller 5, Sane 2, Vranješ 6, Rebić, Luković 15.

Budućnost Voli; Jackson 8, Ivanović 15, Su. Šehović 6, E. Clark 16, Barović 7, C. Clark 14, Se. Šehović, Starovlah, Gordić 21, Omić 6, Popović, D. Nikolić 6.

Košarkaši Budućnost Volija pobijedli su večeras u dvorani “Topolica” ekipu Mornara 99:95, u utakmici sedmog kola regionalne ABA lige.

Iako se tako nešto u dobro dijelu utakmice nije moglo očekivati, bio je ovo još jedan u finišu neizvjestan crnogorski derbi koji je opravdao očekivanja.

Gosti su mnogo bolje počeli, a na kraju prvog perioda imali sedam poena prednosti.

U drugom periodu Podgoričani su nastavili sa efikasnom igrom za dva i tri poena, a prvi put su na šest minuta prije kraja druge četvrtine stigli do velikih 14 poena prednosti (41:27), da bi na poluvrijeme otišli sa vođstvom 62:43.

Budućnost je kontrolisala igru i rezultat do finiša trećeg perioda, kada su na tri ipo minuta prije kraja poenima Nikole Ivanovića sa linije slobodnih bacanja došli do maksimalnih 22 poena prednosti (75:53).

Ipak, kao i mnogo puta ove sezone nastupili su “prazni minuti” pulena Aleksandra Džikića. Na drugoj strani krenula je furiozna igra Mornara ! Predvođeni novajlijom Braunom, te probuđenim Kenigom (šest trojki) na tri minuta do kraja utakmice Barani su istopili razliku na svega pola koša (88:89).

Nalet izabranika Mihaila Pavićevića su Podgoričani uspjeli da osujete. Erl Klark je pogodio trojku, potom Gordić, Ivanović i Koti Klark iz “slobodnih” doveli svoj tim do šest poena viška 98:92.

Prije toga kod rezultata 96:92 za Budućnost i trojke Keniga, Vranješ je na 48 sekundi prije kraja promašio šut za tri poena čime je pobjednik definitivno bio riješen.

Podgorički tim do petog trjumfa vodio je Nemanja Gordić sa 21, Erl Klark dodao je 16, a poen manje Koti Klark.

U ekipi iz Bara, koja je upisala peti poraz, najbolji je bio Bobi Braun sa 25 poena, dok je Bronson Kenig uz šest trojki nanizao 21 poen, sve u drugom poluvremenu.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 18. novembra, ugostiti Partizan, dok će Mornar dan ranije u Beogradu igrati sa Crvenom zvezdom.
Prije toga košarkaše Mornara u okviru 7. kola Eurokupa u srijedu 14. Novembra od 19 sati u Baru očekuje duel protiv italijanskog Torina.

Mihailo Pavićević, trener Mornara:
-„Želio bih da čestitam Budućnosti na pobjedi, jednostavno, oni su od početka ušli jako dobro u utakmicu i zasluženo dobili. Drago mi je da je publika opet prisustvovala jednoj lijepoj košarkaškoj predstavi, kao što su bile i prethodne utakmice između Budućnosti i nas. Mi smo u prvom poluvremenu odigrali katastrofalno u odbrani, dozvolili smo ekipi Budućnosti da postigne 62 poena. Igrali smo suviše mekano, prosto neshvatljivo, ali moram i da kažem da je to možda i najbolje poluvrijeme Budućnosti ove sezone. Ako je nešto pozitivno sa ove utakmice, onda je to da smo uspjeli da se iz velikog minusa vratimo i dođemo u situaciju da uvedemo utakmicu u egal, gdje je odlučivala jedna lopta. Jedan od naših najboljih šutera Vranješ promašio je otvoren šut za tri poena u samoj završnici, ali to je košarka. Kad je drugo poluvrijeme u pitanju nemam šta da zamjerim mojim igračima, nego bih im čestitao. Nadam se da se ono prvo poluvrijeme, što se tiće defanzive, više neće ponoviti.“ - kazao je trener Barana Mihailo Pavićević.

Srđan Flajs, pomoćni trener Budućnosti Voli:
„Čestitam Mornaru na prikazanoj igri. Odigrali smo jako dobro prvo poluvrijeme. U drugom poluvremenu imali smo nekoliko minuta „prazan hod“, moraćemo da radimo na tome, da ih jednostavno smanjimo. Mislim da smo zasluženo pobijedili.“ - rekao je Flajs koji je došao na press pošto se šef struke Podgoričana Aleksandar Džikić požalio nakon utakmice da se ne osjeća dobro.

3. Budućnost VOLI         7        5        2        563:515      48      12
4. Partizan NIS               7        4        3        591:576      15      11
5. Cedevita                     7        3        4        582:577      5        10
6. Cibona                        7        3        4        549:569      -20    10
7. Petrol Olimpija           7        2        5        541:558      -17    9
8. FMP                           6        3        3        469:497      -28    9
9. Mornar                      7        2        5        580:611      -31    9
10. Zadar                       7        2        5        588:624      -36    9
11. Igokea                     7        2        5        563:603      -40    9
12. Krka                        6        2        4        440:487      -47    8