by Ilija Kovačević / foto KK Mornar | 03:10:2018 | 20:18:41

Mornar – Uniks: 74 – 97 (18:28, 20:23, 21:26, 15:20)

Sudije; Roča, Fufis, Iskuder

Mornar; Karington 5, Mićović 13, Koenig 19, Mugoša, Drenovac 8, Pavić, Vujošević, Voler 8, Vranješ 13, Mornar 4, Rebić 1, Luković 3.

Uniks; Sergejev 3, Morgan 14, Loket 5, Ndur 29, Mccollum 4, Ponkrašov 9, Smith 12, Koščeev 2, Kolesnikov 7, Šeleketo 3, Henri 7, Kaimakoglu 2.

Košarkaši Mornara poraženi su u premijernoj sezoni Eurokupa.

Mornar je večeras u u Baru, u prvom kolu D grupe, poražen od Uniksa iz Kazanja 97:74 koji je opravdao ulogu favorita.

Uniks je od starta krenuo sa agresivnim presingom po čitavom terenu i vođstvom od 6:0, najavio konačan ishod.

Već do isteka prve četvrtine gosti su predvođeni sjajnim Ndurom stekli desetak poena viška.

U nastavku su domaći zaigrali nešto konkretnije u napadu i serijom 5:0 prišli na pet poena zaostatka (23:28) ali je to bilo kratkog daha. Brzo su gosti otišli na plus 12 (23:35).

Već do poluvremena Uniks je postigao 51 poena, a primio 38!

Gosti su predvođeni sjajnim Ndurom iz svih pozicija “punili” koš Barana koji je za prvih 20 minuta postigao čak 21 poen.

Na drugoj strani pozitivan ton domaćem sastavu davao je Bronson Kejnig (pet trojki – 19 poena). Barani na momente nijesu loše izgledali u ofanzivi, ali su u odbrani kako je kazao i trener Mihailo Pavićević bili premekani za ovaj rang takmičenja.

Na 2 minuta i 45 sekundi prije kraja, Rusi su stigli do večeras maksimalne prednosti od 24 poena razlike 92-68, a koliko su gosti bili dominantni govori i podatak da su se svi igrači Uniksa upisali u strijelce.

Ruski tim do pobjede vodio je Senegalac Moris Ndur, koji je utakmicu završio sa 29 poena za skoro 25 minuta koliko je proveo na terenu, uz osam skokova i dvije asistencije.

U barskom timu najbolji je bio Bronson Kejnig sa 19 (8:5 trojke), dok su Strahinja Mićović i Nemanja Vranješ dodali po 13 poena.

Pobjede u D grupi ostvarili su njemački Skajlajners, koji je u Frankfurtu savladao Torino 88:85, i litvanski Ritas koji je u Viljnusu pobijedio Unikahu iz Malage 80:72.

Mornar će u drugom kolu, 10. oktobra, biti gost ekipe Torina.

-“Više je nego evidentno da ne izgledamo dobro. Imamo veliki broj novih igrača, neki su stigli ranije, neki kasnije i vidi se da tu fali dosta rada. Biće potrebno veliko strpljenje da bi došli na približan nivo igre iz prethodne sezone”, kazao je nakon meča trener Barana Mihailo Pavićević

-“Veoma smo zadovoljni zbog pobjede. Imali smo večeras i dobrih i loših strana, ali još uvijek tražimo formu. Ipak, nitno nam je da smo osvojili vrijedne bodove. Odbrana je bila agresivna, postigli smo mnogo poena poslije tranzicije i radosni smo zbog trijumfa u Baru”, rekao je trener Uniksa Dimitris Priftis.