Petrol Olimpija – Mornar 87:66 (25:14, 15:18, 24:17, 23:17)

Ljubljana; Arena Stožice, gledalaca 1.300.
Sudije; Ilija Belošević, Uroš Obrknežević, Uroš Nikolić (Srbija)

Petrol Olimpija; Jones 2, Špan 11, Bubnić 14, Lazić 7, Šamanić, Lapornik 11,, Begić 16, Badžim, Mesiček 16, Sanon 1, Rebec, Radulović 9.

Mornar; Carrington 7, Mićović 10, Koenig 2, Mugoša 3, Drenovac 8, Pavić 2, Vujošević, Pavićević 3, Vranješ 12, Mornar, Rebić 8, Luković 11.

Košarkaši Mornara ubjedljivo su poraženi večeras u Ljubljani od Petrol Olimpije 87 – 66 u premijernoj utakmici nove 18. ABA sezone.

Barani su od starta utakmice bili inferniorniji tim. Gosti su imali kakav takav priključak u prvom i drugom periodu, da bi u nastavku igrao samo jedan, domaći tim.

Ljubljančani su poveli poenima Radulovića, dok je na drugoj strani prve poene u ovoj sezoni za Mornar postigao Karington.

Domaći su se brzo odlijepili na 8:2, 13:8, da bi Barani uspjeli da dođu na poen zasotatka 13:12, poslije poena Lukovića, Drenovca i Mićovića. Od tog trenutka puleni Zorana Martića su nizali poene, gosti uglavnom promašivali, pa se na prvi “mini odmor” otišlo sa prednošću domaćina 25:14.

Drugi kvartal domaći su bolje otvorili držali 10 do 12 poena prednosti prednosti, da bi Barani u finišu trojkom najboljeg igrača večeras Nemanje Vranješa stigli na minus pet 37:32. Ipak, preko Lapornika i igrača utakmice Blaža Mesičeka domaći na domor odlaze sa osam poena viška 40:32.

U nastavku se razigrao veteran Mirza Begić koji je u trećem periodu nanizao čak 12 poena uz bezbroj asistencija i uhvaćenih lopti, pa je u 18. minutu domaćin stigao do velikih 17 poena viška 61:44.

Gosti ni u poslednjem periodu nijesu imali snage da se vrate u igru, pa su domaći na tri ipo minuta prije kraja došli do večeras maksimalnih 26 poena 83:57.

-„Čestitam domaćinu za zasluženoj pobjedi. Nema se što mnogo reći o našoj igri večeras. Petrol Olimpija je od početka do kraja utakmice držala ritam i konce igre u svojim rukama, kažnjavala sve naše greške u napadu i odbrani kojih je bilo dosta. Pobjeda domaćina ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje.  Što se tiče moje ekipe, prvi put mi se u trenerskoj karijeri desilo da kompletnu ekipu iz raznoraznih razloga na treningu imam na šest dana prije početka lige. Ostaje nam da što više treniramo, iskoristimo svaki trening da se što bolje uigramo. Generalno, naša igra je večeras bila ispod svakog nivoa ABA lige”, zakljućio je nakon meča trener Barana Mihailo Pavićević.

Olimpiju su do pobjede predvodili Blaž Mesiček i Mirza Begić sa po 16 poena

U ekipi kod Mornara bolji od ostalih bili su Nemanja Vranješ sa 12 i Uroš Luković sa 11, dok je poen manje postigao Strahinja Mićović.

U narednom drugom kolu u nedjelju 7. oktobra od 21,00 sat Mornar je gost Krke u Novom Mestu.