Košarka

Mornar novu sezonu ABA lige počinje u Ljubljani

izvor; ABA liga | 21:07:2018 | 10:34:37


Budućnost VOLI odbranu titule u ABA ligi počinje 29. septembra u renoviranoj ''Morači'' protiv ekipe Krke, dok će Mornar u pohod na novi plej-of krenuti iz Ljubljane.

Barani su u drugom kolu opet gosti u Sloveniji, u Novom Mestu, dok će premijerni meč u novoj sezoni pred svojim navijačima odigrati u trećem kolu 12. Oktobra ugostiti Partizan NIS.

Na sajtu ABA lige objavljen je kalendar takmičenja za sezonu 2018/19, u kojoj će se nadmetati 12 ekipa.

Regularni dio takmičenja počinje 29. septembra, a završava se 17. marta, a četiri najboljeplasirane ekipe će izboriti prolaz u plej-of koji startuje 23. marta, a završava se najkasnije 22. aprila.

Već u drugom kolu koje je na programu 5. oktobra ''nova'' Morača će ugostiti Crvenu zvezdu u reprizi prošlogodišnjeg finala, dok će prvi crnogorski derbi biti održan 9. novembra u barskoj Topolici (7. kolo).

Prije početka nove sezone ABA lige od 20. do 23. septembra u Laktašima biće održan Superkup regionalnog takmičenja u kojem će se nadmetati oba crnogorska učesnika, kao i Crvena zvezda mts, Cedevita, Partizan NIS, Zadar, Petrol Olimpija i Igokea.

Skupština klubova ABA lige j.t.d. zaključila je da je sezona 2017/18 bila izuzetno uspješna i da je predstavljala prekretnicu u razvoju regionalne košarke.

Prva liga je po svim aspektima otišla korak naprijed, sto je uz premijerna izdanja Druge lige, juniorskih turnira i Super kupa, omogućilo stvaranje idealnog ambijenta za razvoj i promociju košarke. U prilog tome govori rast posjete u dvoranama na mečevima Prve liga za čak 24,5 odsto u odnosu na sezonu 2016/17,kao i znatno veću posjetu korisnika na oficijalnim sajtovima i svim društvenim mrežama ABA lige j.t.d.

Po svim pokazateljima ABA liga j.t.d. je u protekloj sezoni, sa četiri takmičenja pod svojim okriljem, učvrstila poziciju osnovnog pokretača razvoja košarke u regionu. To je zaključak usvojenih izeještaja direktora Krešimira Novosela i sportskog direktora Žarka Čabarkape koji su jednoglasno dobili novi mandat za sezonu 2018/19.

Shodno osnivačkom aktu i rotaciji na osnovu abecednog reda, na Skupštini ABA lige j.t.d. izvršene su promjene u Predsedništvu.
Predsedavanje u sezoni 2018/19 preuzela je Igokea, odnosno njen generalni menadžer Igor Dodik, dok je pored Cibone i njenog generalnog menadžera Domagoja Čavlovića, mjesto potpredsjednika Predsedništva ABA lige j.t.d. pripalo FMP-u i njenom predsjedniku Predragu Milojeviću.

Skupština ABA lige j.t.d. usvojila je kalendar takmičenja Prve lige, posle čega su određeni takmičarski brojevi.

ABA liga raspored za sezonu 2018/19

ROUND 1
Budućnost VOLI : Krka Saturday, 29.09.2018 - Tuesday, 02.10.2018        
Crvena zvezda mts : Cibona Saturday, 29.09.2018 - Tuesday, 02.10.2018            
Igokea : Mega Bemax Saturday, 29.09.2018 - Tuesday, 02.10.2018            
FMP : Zadar Saturday, 29.09.2018 - Tuesday, 02.10.2018       
Cedevita : Partizan NIS Saturday, 29.09.2018 - Tuesday, 02.10.2018         
Petrol Olimpija : Mornar Saturday, 29.09.2018 - Tuesday, 02.10.2018       

ROUND 2
Krka : Mornar Friday, 05.10.2018 - Monday, 08.10.2018       
Partizan NIS : Petrol Olimpija Friday, 05.10.2018 - Monday, 08.10.2018             
Zadar : Cedevita Friday, 05.10.2018 - Monday, 08.10.2018     
Mega Bemax : FMP Friday, 05.10.2018 - Monday, 08.10.2018         
Cibona : Igokea Friday, 05.10.2018 - Monday, 08.10.2018      
Budućnost VOLI : Crvena zvezda mts Friday, 05.10.2018 - Monday, 08.10.2018          
 
ROUND 3
Crvena zvezda mts : Krka Friday, 12.10.2018 - Monday, 15.10.2018          
Igokea : Budućnost VOLI Friday, 12.10.2018 - Monday, 15.10.2018          
FMP : Cibona Friday, 12.10.2018 - Monday, 15.10.2018         
Cedevita : Mega Bemax Friday, 12.10.2018 - Monday, 15.10.2018    
Petrol Olimpija : Zadar Friday, 12.10.2018 - Monday, 15.10.2018    
Mornar : Partizan NIS Friday, 12.10.2018 - Monday, 15.10.2018    
 
ROUND 4
Krka : Partizan NIS Friday, 19.10.2018 - Monday, 22.10.2018          
Zadar : Mornar Friday, 19.10.2018 - Monday, 22.10.2018      
Mega Bemax : Petrol Olimpija Friday, 19.10.2018 - Monday, 22.10.2018            
Cibona : Cedevita Friday, 19.10.2018 - Monday, 22.10.2018             
Budućnost VOLI : FMP Friday, 19.10.2018 - Monday, 22.10.2018             
Crvena zvezda mts : Igokea Friday, 19.10.2018 - Monday, 22.10.2018       
 
 
ROUND 5
Igokea : Krka Friday, 26.10.2018 - Monday, 29.10.2018          
FMP : Crvena zvezda mts Friday, 26.10.2018 - Monday, 29.10.2018          
Cedevita : Budućnost VOLI Friday, 26.10.2018 - Monday, 29.10.2018       
Petrol Olimpija : Cibona Friday, 26.10.2018 - Monday, 29.10.2018            
Mornar : Mega Bemax Friday, 26.10.2018 - Monday, 29.10.2018    
Partizan NIS : Zadar Friday, 26.10.2018 - Monday, 29.10.2018        
 
ROUND 6
Krka : Zadar Friday, 02.11.2018 - Monday, 05.11.2018           
Mega Bemax : Partizan NIS Friday, 02.11.2018 - Monday, 05.11.2018       
Cibona : Mornar Friday, 02.11.2018 - Monday, 05.11.2018    
Budućnost VOLI : Petrol Olimpija Friday, 02.11.2018 - Monday, 05.11.2018      
Crvena zvezda mts : Cedevita Friday, 02.11.2018 - Monday, 05.11.2018    
Igokea : FMP Friday, 02.11.2018 - Monday, 05.11.2018          
 
ROUND 7
FMP : Krka Friday, 09.11.2018 - Monday, 12.11.2018            
Cedevita : Igokea Friday, 09.11.2018 - Monday, 12.11.2018    
Petrol Olimpija : Crvena zvezda mts Friday, 09.11.2018 - Monday, 12.11.2018             
Mornar : Budućnost VOLI Friday, 09.11.2018 - Monday, 12.11.2018       
Partizan NIS : Cibona Friday, 09.11.2018 - Monday, 12.11.2018      
Zadar : Mega Bemax Friday, 09.11.2018 - Monday, 12.11.2018        
 
ROUND 8
Krka : Mega Bemax Friday, 16.11.2018 - Monday, 19.11.2018         
Cibona : Zadar Friday, 16.11.2018 - Monday, 19.11.2018        
Budućnost VOLI : Partizan NIS Friday, 16.11.2018 - Monday, 19.11.2018          
Crvena zvezda mts : Mornar Friday, 16.11.2018 - Monday, 19.11.2018      
Igokea : Petrol Olimpija Friday, 16.11.2018 - Monday, 19.11.2018    
FMP : Cedevita Friday, 16.11.2018 - Monday, 19.11.2018       
 
ROUND 9
Cedevita : Krka Friday, 23.11.2018 - Monday, 26.11.2018      
Petrol Olimpija : FMP Friday, 23.11.2018 - Monday, 26.11.2018      
Mornar : Igokea Friday, 23.11.2018 - Monday, 26.11.2018    
Partizan NIS : Crvena zvezda mts Friday, 23.11.2018 - Monday, 26.11.2018       
Zadar : Budućnost VOLI Friday, 23.11.2018 - Monday, 26.11.2018           
Mega Bemax : Cibona Friday, 23.11.2018 - Monday, 26.11.2018      
 
ROUND 10
Krka : Cibona Friday, 07.12.2018 - Monday, 10.12.2018         
Budućnost VOLI : Mega Bemax Friday, 07.12.2018 - Monday, 10.12.2018         
Crvena zvezda mts : Zadar Friday, 07.12.2018 - Monday, 10.12.2018        
Igokea : Partizan NIS Friday, 07.12.2018 - Monday, 10.12.2018       
FMP : Mornar Friday, 07.12.2018 - Monday, 10.12.2018       
Cedevita : Petrol Olimpija Friday, 07.12.2018 - Monday, 10.12.2018         
 
ROUND 11
Petrol Olimpija : Krka Friday, 14.12.2018 - Monday, 17.12.2018      
Mornar : Cedevita Friday, 14.12.2018 - Monday, 17.12.2018            
Partizan NIS : FMP Friday, 14.12.2018 - Monday, 17.12.2018          
Zadar : Igokea Friday, 14.12.2018 - Monday, 17.12.2018         
Mega Bemax : Crvena zvezda mts Friday, 14.12.2018 - Monday, 17.12.2018       
Cibona : Budućnost VOLI Friday, 14.12.2018 - Monday, 17.12.2018         
 
ROUND 12
Krka : Budućnost VOLI Friday, 21.12.2018 - Monday, 24.12.2018            
Cibona : Crvena zvezda mts Friday, 21.12.2018 - Monday, 24.12.2018      
Mega Bemax : Igokea Friday, 21.12.2018 - Monday, 24.12.2018       
Zadar : FMP Friday, 21.12.2018 - Monday, 24.12.2018           
Partizan NIS : Cedevita Friday, 21.12.2018 - Monday, 24.12.2018    
Mornar : Petrol Olimpija Friday, 21.12.2018 - Monday, 24.12.2018          
 
ROUND 13
Mornar : Krka Friday, 28.12.2018 - Monday, 31.12.2018       
Petrol Olimpija : Partizan NIS Friday, 28.12.2018 - Monday, 31.12.2018             
Cedevita : Zadar Friday, 28.12.2018 - Monday, 31.12.2018     
FMP : Mega Bemax Friday, 28.12.2018 - Monday, 31.12.2018         
Igokea : Cibona Friday, 28.12.2018 - Monday, 31.12.2018      
Crvena zvezda mts : Budućnost VOLI Friday, 28.12.2018 - Monday, 31.12.2018          
 
ROUND 14
Krka : Crvena zvezda mts Friday, 04.01.2019 - Monday, 07.01.2019          
Budućnost VOLI : Igokea Friday, 04.01.2019 - Monday, 07.01.2019          
Cibona : FMP Friday, 04.01.2019 - Monday, 07.01.2019         
Mega Bemax : Cedevita Friday, 04.01.2019 - Monday, 07.01.2019    
Zadar : Petrol Olimpija Friday, 04.01.2019 - Monday, 07.01.2019    
Partizan NIS : Mornar Friday, 04.01.2019 - Monday, 07.01.2019    
 
ROUND 15
Partizan NIS : Krka Friday, 11.01.2019 - Monday, 14.01.2019          
Mornar : Zadar Friday, 11.01.2019 - Monday, 14.01.2019      
Petrol Olimpija : Mega Bemax Friday, 11.01.2019 - Monday, 14.01.2019            
Cedevita : Cibona Friday, 11.01.2019 - Monday, 14.01.2019             
FMP : Budućnost VOLI Friday, 11.01.2019 - Monday, 14.01.2019             
Igokea : Crvena zvezda mts Friday, 11.01.2019 - Monday, 14.01.2019       
 
ROUND 16
Krka : Igokea Friday, 18.01.2019 - Monday, 21.01.2019          
Crvena zvezda mts : FMP Friday, 18.01.2019 - Monday, 21.01.2019          
Budućnost VOLI : Cedevita Friday, 18.01.2019 - Monday, 21.01.2019       
Cibona : Petrol Olimpija Friday, 18.01.2019 - Monday, 21.01.2019            
Mega Bemax : Mornar Friday, 18.01.2019 - Monday, 21.01.2019    
Zadar : Partizan NIS Friday, 18.01.2019 - Monday, 21.01.2019        
 
ROUND 17
Zadar : Krka Friday, 25.01.2019 - Monday, 28.01.2019           
Partizan NIS : Mega Bemax Friday, 25.01.2019 - Monday, 28.01.2019       
Mornar : Cibona Friday, 25.01.2019 - Monday, 28.01.2019    
Petrol Olimpija : Budućnost VOLI Friday, 25.01.2019 - Monday, 28.01.2019      
Cedevita : Crvena zvezda mts Friday, 25.01.2019 - Monday, 28.01.2019    
FMP : Igokea Friday, 25.01.2019 - Monday, 28.01.2019          
 
ROUND 18
Krka : FMP Friday, 01.02.2019 - Monday, 04.02.2019            
Igokea : Cedevita Friday, 01.02.2019 - Monday, 04.02.2019    
Crvena zvezda mts : Petrol Olimpija Friday, 01.02.2019 - Monday, 04.02.2019             
Budućnost VOLI : Mornar Friday, 01.02.2019 - Monday, 04.02.2019       
Cibona : Partizan NIS Friday, 01.02.2019 - Monday, 04.02.2019      
Mega Bemax : Zadar Friday, 01.02.2019 - Monday, 04.02.2019        
 
ROUND 19
Mega Bemax : Krka Friday, 08.02.2019 - Monday, 11.02.2019         
Zadar : Cibona Friday, 08.02.2019 - Monday, 11.02.2019        
Partizan NIS : Budućnost VOLI Friday, 08.02.2019 - Monday, 11.02.2019          
Mornar : Crvena zvezda mts Friday, 08.02.2019 - Monday, 11.02.2019      
Petrol Olimpija : Igokea Friday, 08.02.2019 - Monday, 11.02.2019    
Cedevita : FMP Friday, 08.02.2019 - Monday, 11.02.2019       
 
ROUND 20
Krka : Cedevita Friday, 01.03.2019 - Monday, 04.03.2019      
FMP : Petrol Olimpija Friday, 01.03.2019 - Monday, 04.03.2019      
Igokea : Mornar Friday, 01.03.2019 - Monday, 04.03.2019    
Crvena zvezda mts : Partizan NIS Friday, 01.03.2019 - Monday, 04.03.2019       
Budućnost VOLI : Zadar Friday, 01.03.2019 - Monday, 04.03.2019           
Cibona : Mega Bemax Friday, 01.03.2019 - Monday, 04.03.2019      
 
ROUND 21
Cibona : Krka Friday, 08.03.2019 - Monday, 11.03.2019         
Mega Bemax : Budućnost VOLI Friday, 08.03.2019 - Monday, 11.03.2019         
Zadar : Crvena zvezda mts Friday, 08.03.2019 - Monday, 11.03.2019        
Partizan NIS : Igokea Friday, 08.03.2019 - Monday, 11.03.2019       
Mornar : FMP Friday, 08.03.2019 - Monday, 11.03.2019       
Petrol Olimpija : Cedevita Friday, 08.03.2019 - Monday, 11.03.2019         
 
ROUND 22
Krka : Petrol Olimpija Friday, 15.03.2019 - Monday, 18.03.2019      
Cedevita : Mornar Friday, 15.03.2019 - Monday, 18.03.2019            
FMP : Partizan NIS Friday, 15.03.2019 - Monday, 18.03.2019          
Igokea : Zadar Friday, 15.03.2019 - Monday, 18.03.2019         
Crvena zvezda mts : Mega Bemax Friday, 15.03.2019 - Monday, 18.03.2019       
Budućnost VOLI : Cibona Friday, 15.03.2019 - Monday, 18.03.2019