Košarkaši Mornara propustili prvu meč loptu u Morači

izvor ; MINA & KSCG / foto Miki Bijedić | 28:05:2018 | 21:19:42

Budućnost Voli – Mornar: 88:87 (30:23, 24:16, 20:18, 14:30)

Podgorica, SC “Morača”, gledalaca 1.880.
Sudije: Miloš Koljenšić i Igor Dragojević (Podgorica), Milosav Kaluđerović (Herceg Novi)

Budućnost Voli; Ivanović 13, Su. Šehović 6, Barović 8, Se. Šehović 4, Starovlah, Gordić 17, Ilić 7, Z. Nikolić 8, Gibson 11, Landry 3, D. Nikolić 11.

Mornar; Pavićević, Ćalić, Mićović 17, Needham 8, Mijović 9, Pavić 7, Vujošević 12, Mugoša 10, Raley-Ross 9, Vranješ 7, Bakić 3, Luković 5.

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici barski Mornar 88:87 (30:23, 24:16, 20:18 i 14:30) i smanjili rezultatna 2:1, u finalu plej-ofa prvenstva Crne Gore.

Mornar je dobio prva dva duela, u Podgorici 84:77 i Baru 93:85.

U finalu igra se na tri dobijena meča.

Budućnost je, poslije serije od 9:0, u 12. minutu povela 39:23, dok je u 16. razlika iznosila 18 poena (49:31).

Prednost je poslije serije od osam uzastopnih poena povisila na 19 (67:48) u 28, a u 34. minutu na 21 poen (82:61).

Barski tim je serijom 19:0 uspio da smanji zaostatak na (82:80), a u 38. minutu i da ga svede na poen (83:82).

Poenima Nemanje Gordića i Filipa Barovića sa linije slobodnih bacanja domaćin je povisio na 88:82, ali se Mornar vratio u igru i trojkom Marka Mijovića smanjio na poen.

Uslijedio je napad Budućnosti i nerealizovana bacanja Nikole Ivanovića, pa je Mornar dobio posljednji napad i priliku da pobijedi, ali je Derik Nidam sa deset metara bio neprecizan.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nemanja Gordić sa 17, Nikola Ivanović dodao je 13, dok su sa po 11 poena meč završili Kajl Gibson i Danilo Nikolić.

U barskom timu najbolji je bio Strahinja Mićović sa 17 poena.

Naredni meč biće odigran u četvrtak u Baru od 21,00 sat.