Košarkaši Mornara sa drugog mjesta u play-off

izvor; KSCG / foto MEDIA Pro - Studio Petović | 15:05:2018 | 21:08:50

Sutjeska – Mornar: 70 – 74 (27:17, 11:23, 19:24, 13:10)

Nikšić; SC “Nikšić”, gledalaca oko 1.200
Sudije: Igor Dragojević (Podgorica),Milosav Kaluđerović (Herceg Novi), Radoš Savović (Podgorica)

Sutjeska;  Johnson 8, Goranović, Pavlićević 29, Gardašević, Vuković, Vujović, Djoković 9, Sidy 15, Vuković 5, Lalović 5, Vulević, Otašević.

Mornar; Pavićević, Ćalić, Mićović 5, Needham 15, Mijović, Pavić 3, Vujošević, Mugoša 13, Raley-Ross 11, Vranješ 11, Bakić, Luković 16.

Košarkaši barskog Mornara će u doigravanje za titulu sa drugog mjesta, dok je cetinjski Lovćen 1947 posljednji izborio plasman u polufinale plej ofa crnogorskog šampionata.

Derbi 10. kola Super lige u Nikšiću pripao je timu Mornara, koji se tako revanširao Nikšićanima za poraz u prvom međusobnom meču u Super ligi. Barani su slavili protiv Sutjeske 74:70, pa je i ovaj, kao i prethodni meč dva tima najava kvalitetne polufinalne serije plej ofa.

Meč pun preokreta odigrala su dva tima pošto je Sutjeska sa dvocifrenom prednošću završila prvu četvrtinu. Nikšićni su početkom druge četvtine imali 15 poena prednosti 32:17, ali je Mornar sjajnom serijom preokrenuo već do odmora 40:38.

Na kraju, u dosta neizvjesnoj završnici, bolje su se snašli gosti u čijim redovima se sa 16 poena i 14 skokova (indeks 33) istakao Luković. 15 poena dodao je Nidam, 13 Mugoša, po 11 Rejli Ros i Vranješ.

Kod Sutjeske 29 poena Pavlićevića, 15 uz 12 skokova imao je Sidi Đite.

“Čestitam Nikšićanima na plasmanu u Drugu ABA ligu. Neizvjesna utakmica do samog kraja. Oni su dobro vođena ekipa. Moram biti zadovoljan pobjedom, iako prednost domaćeg terena u plej-ofu meni apsolutno ništa ne znači”, rekao je nakon utakmice Mihailo Pavićević, trener Mornara.

Trener Sutjeske Zoran Glomazić čestitao je aktuelnom vicešampionu Crne Gore na trijumfu;

“Dobro smo otvorili utakmicu. Nemam što da zamjerim mojim momcima, odigrali su dobro. Bilo je grešaka u oba pravca, što je Mornar kažnjavao. Trebalo je samo više koncentracije, kako u odbrani tako i u napdau, posebno u završnici”, istakao je Glomazić i najavio polufinale protiv istog rivala:

“Sigurno da je Mornar favorit, ali borićemo se”,
kazao je Glomazić.

Košarkaši Budućnosti Voli su do devete pobjede u regularnom dijelu sezone stigli  preko Ulcinja - 93:72. Podgričani su osigurali prednost domaćeg parketa u plej ofu, pošto su bili najbolji tim Super lige.
Plavo-bijeli su već u prvom poluvremenu slomili otpor Ulcinjana, pošto je rezultat poslije dvije četvrtine bio 53:33, a Kajl Gibson je u prvih 20 minuta dao 21 poen.

Amerikanac je bio najefikasniji i meč je završio sa 29 poena (indeks 35), Suad Šehović ubacio je 15 jedan manje Aleksa Ilić (11 skokova). Na drugoj strani 14 poena Grifin Rame.

Budućnost Voli će u polufinalu igrati protiv Lovćena 1947. Cetinjani su u meču odluke razbili direktnog rivala za četvrto mjesto, Teodo - 83:72.

Tivćani su inače u posljednjoj četvrtini smanjili zaostatak koji je u jednom momentu iznosio 62:37, + 25. Cetinjani su već u prvoj četvrtini otklonili sve dileme, pošto su izuzetno motivisano ušli u meč sa 32:13 nakon deset minuta pokazali ko će u plej of i II ABA ligu.

Aleksa Popović je blistao pošto je postigao 22 poena, uz deset skokova i sedam asistencija, za ukupan indeks 39. 18 poena dodao je Aranitović, 10 poena uz po pet skokova i asistencija imao je Vrbica.

Najefikasniji u redovima gostiju bio je Milovan Savić sa 18 poena, 16 poena uz 11 skokova i pet asistencija dodao je Miloš Popović.

Prve utakmice polufinala plej ofa igraju se u subotu 19. Maja u Baru i Podgorici, revanši su 21. a eventualne majstorice 23.

Budućnost će biti domaćin Lovćenu u prvom susretu, kao i Mornar timu Sutjeske.