Košarka

Budućnost Voli protiv Lovćena za titulu juniorskog prvaka

izvor; KSCG | 12:05:2018 | 23:45:23

Košarkaši Lovćena i Budućnosti Voli igraće u finalu završnog turnira za juniore.

Cetinjani su u "Kući košarke" u Donjim Kokotima pobijedili Sutjesku u polufinalu 77:65. Na taj način je Lovćen detronizovao aktuelnog šampiona.

Pobjednički tim je praktično svih 40 minuta kontrolisao rezultat što pokazuje i kretanje po četvrtinama. +8 nakon deset minuta, +13 na poluvremenu, te +15 sa zvukom za istek 30. minuta učinili su da Lovćen mirno privede meč kraju.

Božović je bio najbolji u pobjedničkom sastavu sa 17 poena i 12 skokova. Hajduković je dodao 16, a Martinović 14 poena. Kod Sutjeske Vulević 17, a Gardašević 10 koševa.

Lovćen će za pehar da igra protiv ekipe Budućnosti Voli. Podgoričani su u polufinalu bili bolji od Mornara 99:88.

Poenterski izuzetno bogat meč plavo-bijeli su iskontrolisali već u prvoj četvrtini koju su dobili 31:21.

Posao im je olakšalo savršeno izdanje Vujovića koji je meč završio sa 33 poena, osam skokova i indeksom korisnosti 48! Raspopović je dodao 17, Slavković 16, a Raičković 14 poena.

Na drugoj strani u ekipi iz Bara, Kostić izuzetno raspoložen sa 37 poena, Rajović je ubacio 17, poen manje Tomašević.