Sutjeska u derbiju kola pobijedila Mornar u Baru

izvor; I. Kovačević & KSCG / foto Miki Bijedić | 30:04:2018 | 20:35:51

Mornar – Sutjeska: 79 : 81 (22:20, 19:23, 15:12, 23:26)

Bar; SD “Topolica”, gledalaca oko 500.
Sudije: Igor Dragojević (Podgorica), Milosav Kaluđerović (Nikšić), Radoš Savović (Podgorica)

Mornar; Pavićević 6, Ćalić, Mićović 4, Needham 35, Mijović, Pavić 1, Vujošević 3, Mugoša, Raley-Ross 13, Vranješ 3, Bakić 5, Luković 9.

Sutjeska, Goranović 1, Pavlićević 14, Vuković 2, Vujović 1, Djoković 7, Sidy 31, Vuković 9, Čvorović 7, Vulević 2, Lalović 5, Otašević 2.

Košarkaši Sutjeske pobijedili su Mornar 81:79 u derbiju petog kola Erste Super lige

Radovali su se još Budućnost Voli i Lovćen 1947.

Nikšićani su u vrlo neizvjesnom meču slavili u Baru trojkom u posljednjim trenucima meča. Nidam je pogodio bacanja za vođstvo domaćina 79:78, a onda je Đite Sidi pogodio iz ugla za veliko slavlje Sutjeske koja je ovom pobjedom napravila vjerovatno i presudan korak ka polufinalu i plasmanu u 2. ABA ligi.

Sidi je odigrao briljantan meč i završio ga je sa 31 poenom i 24 skoka! 14 poena dodao je Pavlićević.

Kod Mornara 35 poena Nidama, ali je izostala prava pomoć pošto je Ros dodao 13 poena, a niko više nije bio dvocifren.

Sutjeska je druga na tabeli sa četiri pobjede, Mornar ima tri uz dva poraza.

Sve tri pobjede su večeras ostvarili gosti, a Budućnost Voli je ubjedljivo pobijedila u Ulcinju 97-71.

Podgoričani su bili siloviti protiv Ulcinja i sve su riješili za poluvrijeme. Razigrani i raspucani igrači trenera Džikića za 20 minuta dali su čak 57 poena, tako da Ulcinj nije imao nikakvu šansu i kasnio je na poluvremenu 24 poena. Maksimalan višak za goste iznosio je 33 poena, 70:37 bilo je u 24. minutu.

Danilo Nikolić je bio prva napadačka opcija Podgoričana i ubacio je 18 poena, po 11 su dodali Suad i Sead Šehović, a 10 Zoran NIkolić.

Kod domaćina 24 poena Šeparda uz osam asistencija, po 13 poena Bošković i Bjeletić, 12 Đoković.

Budućnost je upisala petu pobjedu, Ulcinj peti poraz i praktično je izgubio korak u trci za plasman u polufinale. U sličnoj situaciji je i Teodo nakon četvrtog neuspjeha, protiv Lovćena kod kuće 82:76.

Cetinjani su već u prvih pet minuta meča u Tivtu stvorili 11 poena razlike - 16:5, Teodo je u prvom dijelu i prilazio na samo nekoliko poena zaostatka, međutim u trećoj i početkom posljednje četvrtine gosti su stvorili nedostižnu prednost. Najveći višak imali su kod rezultata 75:58 u 33. minutu.

Lovćen 1947 su do druge pobjede predvodili Aranitović sa 18, Popović sa 17 i Vrbica sa 15 poena uz 10 skokova i šest assitencija. 13 poena ubacio je Albijanić, 10 Knežević.

Na drugoj strani 17 poena Pilčevića, 12 Abramovića, 10 Popovića.

Ulcinj – Budućnost Voli: 71:97 (22:30, 11:27, 20:17, 18:23)
Teodo – Lovćen 1947: 76:82 (23:27, 17:21, 16:17, 20:17)