by Ilija Kovačević / foto FIBA Eurokup | 28:03:2018 | 20:03:53

Donar Groningen – Mornar: 101 – 74 (25:20, 27:14, 18:20, 31:20)

Sudije; Cmikiječ (Poljska), Maestre (Francuska), Suslov (Estonija).

Donar Groningen; Cunningham 7, Gipson 12, Koopmans, Dourisseau 11, Koenis 3, Mast, Curry 19, Hoeve, Burgess 5, Bruinsma 18, Pašalić 18, Slagter 8.

Mornar; Ćalić, Mićović 10, Needham 24, Pavićević, Mijović, Pavić, Vujošević 2, Mugoša, Raley-Ross 11, Vranješ 23, Bakić 4.

Košarkaši barskog Mornara nijesu uspjeli da nastave putovanje kroz Evropu, odnosno da se plasiraju u polufinale FIBA Eurokupa.

Mornar je večeras u Holandiji, u revanš meču četvrtfinala, poražen od Donar Groningena sa ubjedljivih 101:74. Po četvrtinama je bilo (25:20, 27:14, 18:20 i 31:20).

Na taj način domaći su nadoknadili zaostatak iz prvog meča u Baru od šest poena (73:67).

Mornar je, ovo takmičenje završio sa skorom od devet pobjeda i sedam poraza.

Barani su večeras naišli na raspoloženijeg i kvalitetnijeg rivala, a samo u prvih 10 minuta su donekle parirali domaćinu.

U nastavku je igrao samo jedan tim, pa su Holanđani već do poluvremena stekli ogroman kapital (52:34).

Do kraja susreta prednost domaćina nije “padala” ispod 20-tak poena iako su bekovi Mornara i večeras bili na nivou, ali nedovoljno da se ozbiljnije suprostave rivalu.

Donar su do pobjede vodili Amerikanci Brendin Kari sa 19 i Evan Brisma sa 18 poena.

U timu Mihaila Pavićevića, Derik Nidam je ubacio 24, a poen manje Nemanja Vranješ.