Mornar pobijedio MZT i proslavio plasman u Play-off ABA lige

by Ilija Kovačević / foto Media Pro | 11:03:2018 | 19:54:31

Mornar – MZT Skoplje: 106 - 75 (29:13, 21:28, 29:17, 27:17)

Bar; SD „Topolica“, gledalaca oko 1.200
Sudije; Sreten Radović Hrvatska, Sašo Petek Slovenija, Denis Hadžić (Hrvatska)

Mornar; Pavićević 4, Ćalić 2, Mićović 8, Needham 10, Mijović 5, Pavić 25, Vujošević 7, Mugoša 13, Raley-Ross 15, Vranješ 14, Bakić 3.

MZT Skoplje; Nastovski 4, Majstorović 5, Sokolov, Lalić 22, Penov 5, Simonovski 27, Spasojević  2, Stojanovski 10, Maslinko.

Na oproštaju od ligaške sezone, košarkaši Mornara su večeras u dvorani „Topolica“ u poslednjem 22. kolu ABA lige ubljedljivo savladali skopski MZT: 106 – 75.

Barani su već ranije obezbijedili istorijski rezultat, plasman u polufinale Play off-a ABA lige gdje će igrati protiv Crvene zvezde.

Polufinalna serija kreće narednog vikenda u dvorani „Aleksandar Nikolić“ u Beogradu, a igraće se na dvije dobijene utakmice.

Barani su od starta nametnuli svoj ritam i bez najboljeg igrača Lukovića (povrijeđen) u laganom ritmu došli do 14-te pobjede u šampionatu.

Pitanje pobjednika riješeno je već u prvih deset minuta koje su domaći dobili 29:13.

Svoje prve poene u ABA ligi upisao je i najmlađi član Barana Lazar Pavićević koji je za nešto više od 12 minuta koliko je proveo u igri postigao četiri poena.

Najjefikasniji u redovima Mornara bili su Vukota Pavić sa 25, Rejli Ross sa 15, Vranješ sa 14 i Mugoša sa 13 poena.

U ekipi iz Skoplja Marko Simonovski je postigao 27, a Jure Lalić 22 poena.

Vukota Pavić, igrač Mornara:
"Utakmica je izgledala dosta lagana, međutim, nije bilo baš tako. Trudili smo se svi da se razigramo i u tome smo uspjeli. Mislim da je meč bio lijep za gledanje, bilo je atraktivnih poteza i dosta koševa. Čestitke treneru i saigračima na plasmanu u polufinale ABA lige."

Mihailo Pavićević, trener Mornara:
"Regularni dio sezone bio je kao iz snova. Zahvalio bih se igračima na zaista perfektnoj sezoni. Dali su sve od sebe. Bilo je u početku malo turbulencije dok se nismo našli, poslije je bila jedna vrsta poezije. Utakmicu sa MZT-om smo završili onako kako smo i željeli - da svi igraju, da rasporedimo minutažu pred duel sa Ostendeom i da publika uživa. Čeka nas plej of u koji ne idemo sa bijelom zastavom. Svi vjerovatno misle: to je to što smo vidjeli od Mornara u ovoj sezoni, a ja vam kažem da nismo rekli posljednju riječ. Uz sve dužno poštovanje prema šampionu Crvenoj zvezdi, a bilo bi neumjesno da joj prijetimo, moram da naglasim da idemo u Beograd da probamo da dobijemo. Još jednom ponavljam, a to sam rekao prije tri mjeseca i u to ubijedio i igrače: ne plašimo se nikoga. Kad neko u životu radi dobre stvari, dobro mu se i vraća. Tu mislim na svog brata Đorđa. Ovoliko truda i ulaganja vratilo mu se na najbolji mogući način. Ponosan sam na njega, a ja sam zadovoljan što je i moja malenkost doprinijela u postizanju ovog rezultata. Čitav grad, a i Crna Gora mogu da se diče rezultatom koji smo postigli. Dobili smo mnogo navijača širom bivše Jugoslavije i svima im se najsrdačnije zahvaljujem na podršci."

Marko Simonovski, igrač MZT-a:
"Loše smo otvorili utakmicu, dosta smo griješili u odbrani i bili konfuzni u napadu. U drugoj četvrtini smo pokazali da možemo da igramo dobru košarku. Kratka rotacija učinila je da dođe do zamora i pada u našoj igri u drugom poluvremenu. Čestitam Mornaru na zasluženoj pobjedi i želim mu uspjeh u plej ofu."

Đorđe Kočov, pomoćni trener MZT-a:
"Čestitam Mornaru na zasluženoj pobjedi, bio je favorit i prije utakmice. Ključna za nas bila je rotacija i igranje bez klasičnog plejmejkera. Među devet igrača bio je i Andrej Nastovski koji je još mlad i neiskusan za ovakve mečeve. Imali smo dobru drugu četvrtinu u kojoj smo smanjili veliku prednost domaćina. U drugom poluvremenu umor nas je stigao, nismo mogli da odbranimo njihov "pikenrol", a uz to imali su i visok procenat šuta. Osim toga, njihovi Amerikanci bili su odlični."