Košarkaši Mornara poraženi u Ostendeu

by Ilija Kovačević / foto FIBA Eurokup | 07:03:2018 | 23:36:10

Ostende – Mornar: 84:71 (22:20, 18:17, 25:18 i 19:16)

Ostende, SD “Versluys Dôme”, gledalaca oko 2.000.
Sudije; Marek MALISZEWSKI (Poljska), Francisco ARAÑA (Španija) i Gytis VILIUS (Litvanija)

Ostende; Lasisi 12, Schwartz 3, Buza 3, Mwema 5, Salumu 2, Myers 17, Djordjević 15,  Jagodić-Kuridža 5, Kesteloot,  Jekiri  7, Fieler 13, Mihailović 2.

Mornar Bar; Ćalić, Mićović 16, Needham 23, Pavićević, Mijović, Pavić, Vujošević 11, Mugoša 3, Raley-Ross 13, Vranješ 5, Bakić.

Košarkaši Mornara poraženi su večeras u Ostendeu od istoimenog belgijskog tima 84:71 (22:20, 18:17, 25:18 i 19:16), u prvoj utakmici osmine finala FIBA Eurokupa.

Oslabljeni Barani (Luković povrijeđen) su pružili snažan otpor favorizovanom domaćinu koji u prvom dijelu nije mogao do prednosti veće od šest poena. Ipak, na kraju su domaći stekli veliki kapital, pa će Barani morati da ulože veliki napor i odigraju mnogo bolje kako bi u revanšu nadvisli Ostende.

Poslije početnog vođstva Mornara 0:5 (Nidam trojka i Vujošević dva poena – Mićović trojka 17:20), domaći su preuzeli inicijativu.

Na odmor su ekipe otišle sa vođstvom Belgijanaca 40 - 37, da bi gosti u trećem periodu poenima Radoja Vujoševića u 24’ minutu ponovo došli do minimalne prednosti 45:46. Nešto kasnije poenima Nidama imali su Barani i “plus dva” 47:49.

Do odlučujuće prednosti Ostende je došao baš u drugoj polovini treće četvrtine, kada je od vođstva Mornara 49:47 napravio seriju 13:2.

Domaći su do isteka trećeg perioda zaigrali kvalitetnije i na mini odmor uoči poslednjeg perioda otišli sa prednošću od deset poena (65:55).

U poslednjem kvartalu, domaći su održavali desetak poena prednosti, da bi je gosti na 5. minuta prije kraja meča prepolovili kod rezultata 68:63.

Ipak, gosti su u nekoliko navrata pokušali trojkama prije svih Bakić i Mićović da stignu rivala ali neuspješno, što su domaći iskoristili da na 24 sekunde prije kraja poenima Đorđevića stignu do večeras maksimalnih 15 poena, 84:69.

Belgijance je do pobjede vodio Majk Majers sa 17, Dušan Đorđević ubacio je 15, dok je Čes Filer postigao 13 poena.

U barskom timu najbolji je bio Derik Nidam sa 23 koša.

Revanš je na programu 14. marta u Baru. Plasman među osam najboljih izboriće ekipa koja u ukupnom skoru bude uspješnija.