Mornar se revanširao Ciboni za poraz u Baru

by Ilija Kovačević / KK Cibona (Željko Baksaj, Gordan Laušić & Domagoj Vranar) | 04:03:2018 | 23:00:05

Cibona – Mornar: 79 – 82 (28:15, 6:31, 15:20, 30:16)

Zagreb; KC “Dražen Petrović”, gledalaca 250.
Sudije; Ilija Belošević (Srbija), Miloš Koljenšić (Crna Gora), Branislav Mrdak (Srbija)

Cibona; Bilinovac 3, Uljarević 2, Ratkovica 12, Geramipoor 4, Žorić 29, Ćorić, Gilbert, Novačić 9, Bošnjak 2, Rozić 12, Ljubičić, Tomas 6.

Mornar; Pavićević, Ćalić, Mićović 5, Needham 12, Mijović 2, Pavić 4, Vujošević 1, Mugoša 9, Raley-Ross 25, Vranješ 14, Bakić 8, Luković 2.

Košarkaši Mornara pobijedili su večeras u Zagrebu ekipu Cibone 82:79, u utakmici 21. kola ABA lige.

Barski tim, koji je ranije obezbijedio plasman u plej-of, revanširao se rivalu za poraz pred svojim navijačima (82:78) i upisao 13. pobjedu ove sezone.

Iako meč nije imao nikakvog rezultatskog značaja, bio je ovo čudan susret sa dosta preokreta.

Domaći su mnogo bolje ušli u meč, vodili poslije prve četvtine sa 13 poena, da bi Barani u nastavku odigrali maestralnu drugu četvrtinu u kojoj su protivniku dozvolili da postigne svege šest poena.

Na poluvrijeme su gosti otišli sa 12 poena prednosti (46:34), da bi Barani I dobar dio trećeg perioda odigrali u vrhunskom stilu.

Na pet minuta prije kraja trećeg perioda gosti su imali i maksimalnih 21 poena prednosti (59-38), nešto kasnije još jednom ista razlika (63-42) na dva ipo minuta prije kraja trećeg perioda.

Igrač Mornara Brandis Raley-Ross, je nakon meča kazao da je zadovoljan partijom ekipe, ali da mogu svakako bolje;

”Cibona je dobra ekipa. Ispred nas su teške utakmice. Igrali smo dobro, no možemo bolje. Bitno je da smo na kraju pobijedili.”

Na drugoj strani trener Mornara Mihailo Pavićević je rekao da su gosti izgubili ritam ulaskom druge petorke;

“Zahvaljujem se Ciboni na gostoprimstvu. Mi smo izgubili ritam ulaskom druge petorke i Cibona je napravila razliku sve do druge četvrtine kada smo se probudili i napravili prednost. U zadnjoj četvrtini smo pali, jedva smo čekali kraj, no na kraju smo pobijedili što je dobro za naše samopouzdanje i za ono što nas očekuje dalje.”

Ipak, kada se malo ko nadao da ovaj susret može dobiti dozu neizvjesnosti, to se desilo u poslednjem kvartalu.

Razigrali su se Rožić i MVP susreta Luka Žorić, prednost Barana se lagano topilacda bi na 5 minuta i 43 sekunde prije kraja domaći smanjili na sedam poena (62 – 69).

Barani su odbili prvi nalet domaćina zahvaljujući raspoloženom Rossu, otišli na plus 12    (62 – 74).

Ipak, na 28 sekundi prije kraja Cibona preko Žorića stiže na minus dva (75 – 77), ali su sa linije slobodnih popilično sigurni ili Nidam odnosno Vranješ, pa su gosti otišli do ispostavilo se nedostižnih 75 - 80.

Aaron Geramipoor, igrač Cibone, je kazao da je njegov tim i pored velikog broja grešaka imao šansu za pobjedu;

“Dobro smo počeli. Imali smo nekoliko grešaka u odbrani koje smo ispravili tokom utakmice. Nismo planirali ovako igrati, vratili smo se u igru, ali na kraju nismo uspjeli stići do pobjede.”

Ante Nazor, trener Cibone uz čestitke rivalu istakao je da njegovi izabranici iz utakmice u utakmicu rade iste greške;

“Čestitam Mornaru na pobjedi i na ulasku u playoff. Ovo nam se događa cijelu sezonu, igramo odlično pa se raspadnemo. Stalno radimo iste greške. Ne znam kako bih objasnio savršenu igru u prvoj i zadnjoj četvrtini pa onda lošu igru u drugoj i trećoj četvrtini. Ne smijemo ovako izgledati na zadnjoj utakmici ABA lige na domaćem terenu. Periode dobre igre moramo pretočiti na cijelu utakmicu. Ne možemo biti zadovoljni.”

Mornar su do pobjede vodili Brendis Rejli-Ros sa 25, Nemanja Vranješ je postigao 14, a Derek Nidam 12 poena.

U ekipi Cibone najbolji je bio Luka Žorić sa 29 poena, 13 skokova i pet asistencija.

Mornar u srijedu gostuje belgijskom Ostendeu u prvom meču osmine finala FIBA Eurokupa.

Preostala dva duela 21. kola igraju se u Ponedjeljak.