Mornar ponovo lider Druge fudbalske lige

izvor; I.K. & MINA | 19:11:2017 | 15:09:36

Mornar – Jedinstvo 1:0 (0:0)

Bar; Stadion SRC Topolica, gledalaca: oko 150. Sudija: Manojlo Sekulić (Podgorica). Pomoćnici: Dejan Pavićević (Podgorica), Vladislav Radenović (Herceg Novi).
Strijelac; Bubanja u 90+3.
Žuti kartoni: Vukmarković (Mornar), Vukadinović, Poljak, Joksimović (Jedinstvo).

Mornar: Delibašić, Kalačević, Ivanović, Džanović, Leković, Pajović, Nikolić (od 60. Merdović), Radonjić (od 71. Lalošević), Kosović, Bubanja, Vukmarković.

Jedinstvo: Joksimović, Drašković, Kriještorac (od 90. Zejnilović), Poljak, Šćekić, Madžgalj (od 90. Kasanović), Nakahara, Muzurović, Bugarin, Ramović, Vukadinović.

Fudbaleri Berana doživjeli su poraz, dok su Mornar i Mladost Lješkopolje upisali pobjede u 16. kolu Druge crnogorske lige. Mornar je u Baru savladao bjelopoljsko Jedinstvo 1:0 i iskoristio poraz lidera da zahvaljući boljoj gol razlici preuzme čelnu poziciju na tabeli. Do nove pobjede Barani su došli golom Vladana Bubanje u trećem minutu sudijske nadoknade vremena. Vukmarković je izveo slobodan udarac, pogodio Bubanju, koji je glavom zatresao lijevi ugao gola Joksimovića.

Vodeće Berane poraženo je danas u Bijelom Polju od Lovćena 1:0. Odlučujući pogodak postigao je Goran Vujović u 45. minutu.

Mladost Lješkopolje je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladalo Otrant Olimpik 2:1 (1:0), dok je Bokelj u Petrovcu slavio protiv Cetinja 1:0 (0:0).

Ibar je u Rožajama pobijedio plavsko Jezero 1:0 (0:0), dok je Igalo pred svojim navijačima trijumfovalo u duelu sa Čelikom 3:1 (2:1).

Mornar je, poslije 16. kola, prvi na tabeli sa 32 boda, koliko ima i drugoplasirano Berane sa slabijom gol razlikom.

Mladost je treća sa 31, na četvrtom mjestu je Lovćen sa 29, dok bod manje ima Bokelj na petoj poziciji.