Mornar poražen od Mladosti u prvom meču četvrtfinala Kupa

izvor; Dan.co.me | 01:11:2017 | 14:38:35

Mornar - Mladost 0:2 (0:1)

Bar; Stadion SRC "Topolica", gledalaca: oko 200.
Sudija: Savo Vujović (Cetinje). Pomoćnici: Vladan Todorović (Nikšić), Goran Šućur (Nikšić).

Strijelci: Cicmil u 3.i 88.minutu.
Žuti kartoni: Malešević (Mornar), Vlahović, Radulović, Raičević (Mladost).

Mornar: Delibašić, Kalačević, Malešević, Ivanović, Merdović, Džanović, Pajović, Nikolić, Radonjić, Kosović, Vukmarković.

Mladost: Ljuljanović, Roganović, Stijepović, Raičević, Adrović, Đurišić, Kalulđerović (od 15. Vlahović), Novović, Ćetković, Radulović, Cicmil.

Prvoligaš iz Podgorice uspio je da ostvari prednost od dva gola u prvom meču četvrtfinala Kupa Crne Gore, postignuta iz prekida igre, iako su Barani bili nadmoćniji u velikom dijelu utakmice, i stvorili mnogo prilika iz kojih nisu uspjeli da zatresu mežu Damira Ljuljanovića.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, i već u trećem minutu Cicmil se našao sam na drugoj stativi, na ubačenu loptu sa desne strane, i smjestio je u lijevi ugao gola Nikole Delibašića. Nakon primljenog gola, Barani su krenuli u napad, u 4. minutu dobro je šutirao Luka Malešević, ali je lopta otišla preko gola. U 13. minutu šutirao je Luka Merdović, lopta je pogodila u ruku nekog od odbrambenih igrača Mladosti, domaći su tražili jedanaesterac, ali sudija Savo Vujović nije mislio tako i tražio je da se igra nastavi. Do kraja prvog poluvremena zabilježili smo izgledne prilike Nikolića u 20. Merdovića u 34. i Pajovića u 37. minutu.

U drugom poluvremenu prvih 15 minuta igralo se uglavnom na sredini terena, a onda je Filip Kalačević u 60. minutu umjesto mreže pogodio Ljuljanovića. Minut kasnije uzvratio je Milan Đurišić, ali je i on pogodio golmana Delibašića. Da pogodi mrežu gostiju propustio je i Nino Vukmarković u 66. minutu. Gosti su uzvratili preko Marka Roganovića u 70. ali je Delibašić ponovo dobro intervenisao. Brzonogi Džanović na ubacivanje Vukmarkovića u 73. minutu takođe se nije dobro snašao. Zatim su uslijedile tri izgledne prilike za Đurišića. Bio je neprecizan u 78., 79. i 80. minutu. Bolje sreće nije bio ni Ivan Ivanović. U 82. minutu pogodio je stativu. Prekid u 88.minutu ponovo je bio koban za domaće igrače. Cicmil se ponovo našao na drugoj stativi i glavom pogodio mrežu Delibašića za konačnih 2:0 pred revanš na Starom aerodromu.

Grbalj je u Rožajama bio ubjedljiv protiv Ibra 4:0 (3:0), dok je Lovćen slavio protiv Igala 1:0 (0:0).

U posljednjem meču ovog kola, fudbaleri Budućnosti su pobijedili u Podgorici nikšićku Sutjesku 2:0.