by Ilija Kovačević & MINA | 22:10:2017 | 16:31:43

Barani ponovo na čelu tabele

Mornar – Lovćen 3:0 (0:0)

Bar; stadion SRC "Topolica", gledalaca: oko 200.
Sudija: Dragan Mijušković (Nikšić). Pomoćnici: Miloš Asović (Berane), Jovan Došljak (Berane).

Strijelci: Kalačević u 49’., Jovančov u 75’., Ivanović u 79’. minutu.
Žuti kartoni: Draganić (Lovćen).

Mornar: Delibašić, Kalačević, Radović, Malešević (od 85. Kalezić), Ivanović, Jovančov (od 80. Merdović), Džanović (od 70. Nikolić), Pajović, Kosović, Bubanja, Vukmarković.

Lovćen: V. Vujović, Radunović, Tatar, Pejaković, Jablan (od 74. Talović), Draganić, Adžić, F. Vujović, J. Vujović (od 66. Bakić), G. Vujović, Fernando (od 58. Marković).

Kada je bilo najprotrebnije, Barani su pružili partiju za pamćenje. U derbiju 12. kola Druge fudbalske lige, Barani su u najboljoj igri ove sezone ubjedljivim rezultatom 3:0 na svom terenu ovog popodneva porazili cetinjski Lovćen, jednog od kandidata za najvbiši plasman.

Da su fudbaleri Mornara bili raspoloženiji, mreža golmana Vuka Vujovića se mogla zastresti još par puta.

Ovog popodneva šasne su se ređale na kao na filmskoj traci a prilike su redom prouštali ; Ivanović u 4., 17. i 18. minutu, Džanović u 40. i 42., Kalačević u 41.

Silovita igra Barana ipak je ostala nenagrađena u prvih 45’ minuta.

U nastavku, druga priča. Barani su postigli tri gola I na taj način zahvaljujući ostalim rezultatima ponovo zasjeli na vrh tabele.

Već nakon četiri minuta igre najbolji igrač ovog meča, za koga gosti nisu imali rešenje, Filip Kalačević, pogodio je mrežu Vujovića pravim evro golom, inače petim u sezoni.

Vođstvo je Baranima dalo krila, naročito kad je trener Rade Vešović u igru uveo Baća Nikolića.

Novi gol “pao” je u 75. minutu, kada je Nikolić kao šilo prošao po desnoj strani, poslao loptu pred gol gostiju, odlično se snašao kapiten Dejan Jovančov za vođstvo 2:0. Bio je to njegov treći gol u šampionatu.

Konačnih 3:0 za Barane, postavio je svojim trećim golom u šampionatu Ivan Ivanović u 79. minutu.

Domaći su i u drugom poluvremenu napravili reviju promašaja, a najbolje prilike su propstili ; Kalačević u 61. i 66. minutu, te Džanovića u 68.

Gosti su do počasnog pogotka mogli u 85. minutu, ali je golman Nikola Delibašić odlično ukrotio udarac Gorana Vujovića.

Duel vodećih timova Druge crnogorske lige, Berana i Mladost Lješkopolja u Rožajama, završen je neriješeno 1:1.

Remi lidera šampionata iskoristili su Mornar i Bokelj i novim pobjedama pridružli mu se na čelu tabele.

Bokelj je u Kotoru slavio protiv Otrant Olimpika 3:1, dok su Igalo i Ibar igrali 0:0. Pobjednika nije bilo ni u duelu Cetinja i Jezera, koji je završen 2:2.

Minimalnu pobjedu ostvarilo je Jedinstvo, koje je u Bijelom Polju savladalo nikšićki Čelik 1:0.

Čelnu poziciju na tabeli Druge lige, poslije 12. kola, dijele Mornar, Bokelj i Berane sa po 23 boda.

Bod manje ima Mladost Lješkoplje na četvrtommjestu, dok je peti Lovćen sa 20 bodova.

Parovi 13. kola (Nedjelja 29.10.2017. u 13,30h)