Kup CG: Mornar blizu da eliminiše prvoligaša iz Tuzi

izvor ; Vijesti.me | 13:09:2017 | 16:08:43

Drugoligaš Mornar blizu je da eliminiše prvoligaša iz Tuzi u osmini finala Kupa Crne Gore!

Barani su danas u Tuzima savladali Dečić sa 2:1. Jovančov u 25’ i Merdović u 54’ minutu donijeli su trijumf Baranima, dok je gol za domaće postigao Stanisavić u 70’ minutu.

Mladost je ostvarila najubjedljiviju pobjedu u prvim mečevima osmine finala Kupa Crne Gore.

Ekipa Dejana Vukićevića je jednom od derbija druge runde savladala Zetu sa 4:0 i maltene već čekirala mjesto u četvrtfinalu najmasovnijeg takmičenja.

Sve je na Starom aerodromu odlučeno do poluvremena, a slutilo se već na samom početku meča, kada su Adrmir Adrović u 2. i Zoran Petrović u 4. minutu savladali golmana gostiju Đurovića.

Petrović je još jednim golom u 28. minutu povećao na 3:0, a tačku na goleadu stavio je Marko Ćetković tri minuta prije kraja prvog poluvremena. Nastavak meča bio je formalnost, a tako će vjerovatno biti i u revanšu na Trešnjici za 14 dana.

Nakon krize na početku prvenstva Mladost izgleda da ulazi u formu, dok su u Zeti očigledno riješili da daju prioritet prvenstvu, jer je trener Dejan Roganović odlučio da poštedi napora dva ponajbolja igrača, kapitena Igora Vujačića i najboljeg strijelca Nikolu Krstovića.

Blizu četvrtfinala je i Budućnost, koja je golovima Miljana Vlaisavljevića u 14. i Marka Vukčevića 45. minutu savladala sa 2:0 oslabljeni tim Iskre, čiji je trener Jovan Stanković ostavio na klupu nekoliko važnih fudbalera. U nastavku, ekipa Dragana Kažića propustila je nekoliko dobrih šansi da sa još većom zalihom otputuje na revanš.

Puna neizvjesnost očekuje se u duelu Rudara i Sutjeske, gdje će odluka pasti u revanšu kraj Bistrice. Prvih 90 minuta, danas pod Golubinjom, okončano je bez golova.

Grbalj je u bokeljskom derbiju savladao Bokelj sa 2:1 i moraće da strepi za prolaz uoči revanša u Kotoru.

U ostala tri, "niželigaška" obračuna, veliki posao završili su fudbaleri Ibra, Berana i Igala, i to gostujućim pobjedama.

Rožajci su slavili protiv Otranta u Ulcinju sa 2:0, Beranci golom u 90. minutu srušili Lovćen na Cetinju, dok su fudbaleri Igala minimalnim rezultatom savladali trećeligaša Crvenu stijenu.