Poslije novog remija, uprava Mornara razriješila Bubanju

by Ilija Kovačević | 10:09:2017 | 17:11:51

Fudbaleri Mornara u 94' minutu promašili penal za trijumf - Popović odbranio šut Jovančova

Mornar – Bokelj 0:0.

Bar ; Stadion SRC „Topolica“, gledalaca oko 200.
Sudija ; Marko Ivanović (Cetinje), pomoćnici Nikola Razić (Pogorica) i Slobodan Stanković (Cetinje).
Žuti kartoni ; Radović u 89' (Mornar) – Grbić u 90+4 (Bokelj)

Mornar ; Delibašić, Kalačević, Nikolić (Kalezić od 93'), Radović, Kosović, L. Merdović (Jovančov od 51'), Vukmarković, Pajović, Malešević, B. Merdović (Džanović od 63), Ivanović.

Bokelj ; Popović, Pepić, Maraš, Kašćelan, Braunović, Matić (Zlatičanin od 71'), Leverda (Bulatović od 58'), Šćepanović, Krcić (Nikezić od 77'), Grbić, Pajović.

U derbiju 6. kola Druge lige, fudbaleri Mornara i Bokelja su remizirali 0:0. U više borbenoj nego kvalitetnoj predstavi, Barani su propustili veliku šansu da savladaju lidera na tabeli i to bukvalno na isteku poslednjeg minuta meča.

Poslije utakmice, uprava kluba je donijela odluku da se šef stručnog štaba Slavoljub Bubanja razriješi dužnosti.

U 94' minutu sudija Ivanović je poslije jedne akcije domaćih fudbalera dosudio penal. Denisa Džanovića je na ivici kaznenog prostora oborio Kotoranin Dejan Pepić, a arbitar je bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku, uz burne proteste gostiju.

Kada su svi na stadionu očekivali pogodak i proslavu druge pobjede u šampionatu ekipe iz Bara, šut napadača Mornara Dejana Jovančova u desni donji ugao, golman gostiju Vidoje Popović je odbranio i poslao u korner, za konačnih 0:0.

Na taj način, poslije Jezera i Čelika, Barani nijesu uspjeli kao „domaćini“ da savladaju ni dobru ekipu Bokelja. Barani su igrali za nijansu bolje nego na ranijim utakmicama, imali par vrlo izglednih prilika, ali bez konkretnog učinka.

Meč je počeo promašajem Kotoranina Pepića u 13. minutu kada sa pet – šest metara od gola Mornara nije zahvatio loptu, a uzvratio je Ivanović u 24 minutu.

U nastavku, u 49. minutu odlično je po desnoj strani prošao Boris Merdović, ali je na loptu zakasnio Luka Merdović. Nešto kasnije Barani su preko Radovića pogodili i okvir gola (prečku). U dva navrata, odnosno u 80. i 88. minutu Jovančov nije uspio da se upiše u strijelce.