Jovetić srušio Rumuniju, nastavlja se san o Mundijalu !

izvor ; MINA | 04:09:2017 | 21:46:39

Fudbalska reprezentacja Crne Gore pobijedila je večeras u Podgorici selekciju Rumunije 1:0, u utakmici osmog kola E grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Odlučujući pogodak, za peti trijumf crnogorske reprezentacije, postigao je Stevan Jovetić u 75. minutu, nakon odličnog ubacivanja Adama Marušića.

Crnogorski fudbaleri, koji su ostali u trci za baraž, savladali su dva puta Kazahstan (5:0 i 3:0), a po jednom Jermeniju (4:1) i Dansku (1:0).

Sa Rumunijom kao gosti igrali su neriješeno 1:1, dok su poraženi od Jermenije 3:2 u gostima i Poljske 2:1 pred svojim navijačima.

Crna Gora je do gola mogla i u 17. minutu, ali je Fatos Bećiraj, nakon odlčne asistencije Jovetića, šutirao pored gola.

Marušić je u 27. minutu odlično šutirao, ali je rumunski golman Ćipriaan Tatarušanu odbio loptu u korner.

Jovetić se upisao u listu strijelaca i u 30. minutu, ali je poništen zbog ofsajda.

Sudija je procijenio da je Marko Vešović, koji je bio u nedozvoljenoj poziciji, smetao Tatarušanuu.

Rumunija je doživjela treći poraz i izgubila i teorijske šanse za baraž.

Pobjede u E grupi ostvarile su i selekcije Poljske i Danske.

Poljska je u Varšavi savladala Kazahstan 3:0, dok je Danska u Jerevanu slavila protiv Jermenije 4:1.

Poljska je, nakon osmog kola, vodeća na tabeli sa 19 bodova.

Crna Gora i Danska osvojili su po 16, dok je Rumunija četvrta sa devet bodova.

Na petom mjestu je Jermenija sa šest, dok je Kazahstan posljednji sa dva boda.

Crna Gora će u nastavku kvalifikacija, 5. oktobra na stadionu pod Goricom, ugostiti Dansku.

Tumbaković: Posao još nije završen

Selektor Ljubiša Tumbaković kazao je da je zadovoljan pobjedom, navodeći da posao još nije završen i da fudbalsku reprezentaciju Crne Gore očekaju još dva meča.

Crna Gora je danas u Podgorici pobijedila Rumuniju 1:0 i petim trijumfom zadržala šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo.

"Na pametan način smo došli do pobjede. Uz malo rizuka smo pobijedili, a i da nismo bili bismo zadovoljni. Idemo dalje, nastavljamo da se borimo", rekao je Tumbaković.

On je,komentarišući stanje na tabeli, kazaoa da sve ide svojim tokom.

"Kapitalna je bila pobjeda protiv Kazahstana. Borimo se sa dvije ekipe koje su objektivno bile jače pred početak kvalifikacija. I sada su favoriti, ali zašto bismo se predavali? Nisu Poljaci i Danci vanzemaljci", kazao je Tumbaković.

Strijelac odlučujućeg pogotka Stevan Jovetić kazao je da je srećan zbog pobjede u meču gdje je pobjeda bila imerativ.

"Sjajni su utisci. Bio je težak meč, imali smo imperativ pobjede. Nije bilo lako, ali daćemo sve od sebe i u naredna dva meča, pa da vidimo šta će nam to donijeti", kazao je Jovetić.