izvor ; I.K. & MINA / foto Sport BAR | 26:02:2019 | 20:45:34

Foto; ekipa FK Mornar

Mornar – Lovćen: 0:0

Podgorica; Trening kamp FSCG, gledalaca oko 200.
Glavni sudija; Nikola Vođević, pomoćnici; Aleksandar Đikanović i Vladan Todorović.
Žuti kartoni; Vojvodić, Vujošević, Škrelja (Mornar) – Petričević, J. Vujović, Pejaković (Lovćen)

Mornar; Novović, Vujošević, Vojvodić, Puljiz (od 80’ Bušković), Rudović, Merdović, Brnović, Vukmarković, Klikovac (od 62’ Leverda), Lalošević (od 82’ Račić), Škrelja.

Lovćen; Janjušević, Radišić, Rajović, Petričević, G. Vujović (od 72’ Đurović), Eraković, J. Vujović, Pejaković (od 81’ N. Draganić), Kaluđerović, Igumanović (od 33’ Radunović), Camaj.

Vodeća Sutjeska ostvarila je pobjedu, dok je duel gradskih rivala u podgoričkom naselju Stari aerodrom pripao Budućnosti, u 21. kolu Telekom Prve crnogorske lige. U derbiju začelja između Mornara i Lovćena nije bilo golova.

Derbi devetog i desetog na tabeli završen je bez pobjednika i golova, pa je tako i poslije ovog kola bodovna razlika između Barana i Cetinjana ostala ista.

Gosti su stvorili nešto više prilika, dok su i Barani takođe imali par šansi, ali generalno, napadači su bili bez učinka.

Ipak, poslije teškog poraza od Budućnosti, rezultat i igra donekle raduju, ali pred Baranima je još puno posla i iskušenja u nastojanju da izbore opstanak.

Sutjeska je u Nikšiću pobijedila Petrovac 2:1 (1:1) i zahvaljujući porazima najbližih pratilaca povisila prednost sedam bodova.

Do pobjede, 12. ove sezone, došča je golovima Stefana Cicmila u 28. i Boža Markovića u 74. minutu.

Jedini pogodak za Petrovac postigao je Šo Jamamoto u 27. minutu.

Isti igrač u finišu nije realizovao jedanaesterac i propustio priliku da izjednači rezultat.

Budućnost je slavila kao gost protiv OFK Titograda 2:1, golovima Luke Mirkovića u 3. i Miloša Mijića u 7. minutu.

Jedini pogodak za Titograd postigao je Mamadu Mendi u 47. minutu.

Zeta je u Golubovcima izgubila od Iskre 2:0 i prekinula seriju od 15 uzastopnih mečeva bez poraza.

Iskra je do šestog trijumfa ove sezone došla golovima Vladislava Rogošića u 68. iz jedanaesterca i Darka Nikača u 78. minutu.

Grbalj i Rudar igrali su u Radanovićima 1:1.

Vođstvo gostujućem timu donio je Elom Kođo u 10. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Miloš Džugurdić u 21. minutu.

U narednom kolu, 2. marta, sastaće se: Petrovac - Mornar, Budućnost - Lovćen, Rudar - Sutjeska, Iskra - Grbalj i OFK Titograd - Zeta.