by Ilija Kovačević | 30:01:2019 | 07:57:24

Mornar – Iskra 2:3 (0:1)

Bar; Stadion:SRC „Topolica”, gledalaca: oko 70.
Sudija: Srđan Кlačar (Bar).
Strijelci: Delić u 76. i 80. minutu za Mornar - Jovanović u 14., Đuričković u 66. i Rogošić u 85. minutu za Iskru.

Mornar: Novović, Vujošević, Martinović, Vlahović, Rudović, Brnović, Vukmarković, Barjaktarević, Merdović, Škrelja, Puljez.
Još su igrali: Raičević, Lalošević, Delić, Marković, Vojvodić, Bušković, Leković, Кovačević, Šunjević, Lukačević.

Iskra: Mrvaljević, Jovanović, Pejović, Кumburovbić, Drinčić, Tomić, Boričić, Burzanović, Zvrko, Đurišić, Nikač.
Još su igrali: Malešević, Pavićević, Lakić, Кaluđerović, Đuričković, Rogošić, Šaletić, Кaraklajić, Piranić, Кovačević.

Kako odmiče pripremni period fudbaleri Mornara pružaju sve bolje partije.

U juče odigranom duelu Barani su ostavili veoma dobar utisak predvođeni novom akvizicijom Ivanom Delićem, a ekipa Aleksandra Nedovića je za nijansu bila bolja u prvom a Mornar u drugom poluvremenu.

Iskra je povela golom Jovanovića, koji je matirao odbranu domaćih već u ranoj fazi utakmice, u 14. minutu.

Domaći su mogli do izjednačenja u 33’ minutu, ali je udarac Brnovića sa 11 metara odbranio golman Mrvaljević. U finišu prvog dijela Merdović je bio u idealnoj prilici, ali je promašio, da bi Zvrko u 41. minutu iz slobodnog udarca pogodio prečku.

U nastavku, Delić je u 56. minutu zaprijetio, ali je Mrvaljević spriječio pogodak. Gosti su na 2:0 povisili u 66. minutu, kada je Đuričković glavom, polsije centaršuta, pogodio lijevi ugao gola domaćih.

Barani su u finišu meča dodali gas i uspjeliu da stignu do poravnanja.

Oba gola u 76. i 80. minutu postigao je Ivan Delić. Prvi gol Delića u dresu Mornara bio je i najljepši detalj sa ove utakmice, kada je sa dvadesetak metara efektno savladao Mrvaljevića.

Ipak, Danilovgrađani su u 85. minutu preko  Rogošića iz “slobodnjaka” došli do trijumfa.

Goran Milojević, trener Mornara bio je zadovoljan dosadašnjim dijelom pirprema I izdanjem svoje ekipe protiv Danilovgrađana.
- Nije bilo loše, s obzirom da nam je ovo već treća utakmica. Vidjelo se da su igračima noge teške. Prvo poluvrijeme smo dosta korektno odigrali, primili smo neke čudne golove, ali smo imali tri-četiri prilike da pogodimo mrežu Iskre. Naš veliki problem je realizacija, i tražio sam od uprave kluba da angažuje jednog centarfora i na tome se radi, kazao je Milojević.

Aleksandar Nedović, trener Iskre je istakao da je vidio ono što je bilo potrebno;
- Bilo je dobrih i loših stvari. Igrači su umorni, a ni podloga nije odgovarala. Nisam zadovoljan igrom u drugom poluvremenu, i odnosom nekih mlađih igrača. Vidio sam ono što je bilo potrebno, i to ćemo ispravljati tokom priprema, istakao je Nedović.

Inače, paralalno na stvaranju tima za proljećni dio sezone, u klubu vode računa i tome kako će prvotimci Mornara izgledati na terenima Telkom prve fudbalske lige u proljećnom dijelu sezone. Naime, juče je u Bar stigla garnitura dresova, sponzora, odnosno NAAI oprema u kojoj će Barani nastupati u drugom dijelu sezone.