Dva autogola u Pljevljima za novi remi Mornara

by Ilija Kovačević | 10:11:2018 | 12:56:33

Mornar – Iskra: 1:1. (0:1)

Pljevlja; Gradski stadion, gledalaca oko 150.
Glavni sudija; Miloš Bošković (Podgorica), pomoćnici; Milutin Đukić i Đorđije Ražnatović (Cetinje)

Strijelci; 1.1 Milošević (autogol) u 86’ minutu za Mornar – 0:1 Jovan Pajović (autugol) u 3’ minutu za Iskru
Žuti kartoni; Brnović, Vujošević, Škrelja i Kalačević (Mornar) – Šahman, Milačić, Mrvaljević (Iskra)

Mornar; Marko Novović, Jovan Pajović (Nino Vukmarković od 75), Stevan Marković, Vuk Martinović, Nikola Popović, Ivan Ivanović, Predrag Brnović, Filip Kalačević, Denis Džanović, Lazar Lalošević (Škrelja od 75’), Nemanja Leverda (Vujošević od 46’).

Iskra; Mrvaljević, Karaklijić, Šahman, Lakić, Drinčić, I. Burzanović (G. Burzanović od 86’), Jovanović, Zvrko, Milačić (Vorotović od 77'), Milošević, Rogošić.

Fudbaleri Mornara upisali su novi – peti remi u ovogodišnjem šampionatu. U okviru 15. kola Telekom prve lige, Mornar je u Pljevljima odigrao bez pobjednika 1:1.

Utakmicu su obilježila dva autogola, po jedan na obje strane !

Bolja Iskra u uvodnom dijelu prvog poluvremena, dok je u nastavku prvog dijela Mornar bio mnogo bolji i taj utisak ostavio do samog kraja susreta.

Gosti su poveli već u prvom napadu. Igrao se treći minut, slobodan udarac iskosa sa lijeve strane izveli su Danilovgrađani, a poslije skoka i pokušaja da loptu izbaci što dalje, autogol i to efektan je postigao defanzivanac Barana Jovan Pajović.

Ipak, Barani su se brzo konsolidovali i zaigrali napadački, stvorivši nekoliko prilika.

U 16’ minutu Mornar je uzvratio preko Ivanović koji je primio loptu na nekih 12-13 metara odlično šutirao, ali se istakao golman Mrvaljević.

U 21’ minutu gosti su imali kolosalnu priliku. Poslije opasnog prodora po lijevoj strani Nikole Karaklajića, lopta je došla do Vuka Milačića koji je imao zicer sa nekih 6-7 metara šutirao, ali je golman Novović sjajno reagovao i odbranio gol Barana, a potom je neko iz navalanog reda Iskre na odbijenu loptu reagovao, pokušao da šutira ali je lopta otišla preko prečke.

U 23’ minutu Lazar Lalošević je sa 20 –tak metara za malo bo neprecizan.

Potom je Nemanja Leverda u dva navrata imao prilike. U 31’ minutu Leverda je sa 15 metara dobro šutirao ali je lopta otišla pored gola, dok je 34’ minutu isti igrač  pokušao sa 20-tak metara ali je lopta završila visoko u gol aut.

Ipak, na poluvremenu je ostalo 0:1.

Mornar je nastavio sa napadčkom igrom i u nastavku. Brnović je prvi u nastavku zaspirjetio sa 22-23 metra u 58’ minutu ali bezuspješno.

U 68’ minutu nakon gužve u petercu Iskre, Barani su tražili penal, sudija Bošković je samo odmahnuo a poslije burne reakcije, Vujošević je amo zaradio žuti karton.

Izjednačenje i to zasluženo stiglo je u 86’ minutu. Poslije kornera Barana, nespretno je pred svojim golom reagovao napadač Iskre Milošević koji je savladao golmana Mrvaljevića za konačnih 1:1. Ovo je drugi autogol Miloševića u ovogodišnjem šampionatu.

Iskra je preko Jovanovića i Drinčića u finišu meča stvorila dvije izgledne prilike, ali je ostalo bez promjene.

U ostalim duelima 15. kola postignuti su sljedeći rezultati; Sutjeska – OFK Titograd 3:0, Petrovac – Budućnost 1:1, Lovćen – Rudar 1:3 i Grbalj – Zeta 1:1.