Mornar sa golom minusa ide na revanš Lovćenu

by Ilija Kovačević / foto Adi Karadjuzović | 07:11:2018 | 15:31:35

Mornar – Lovćen: 0:1 (0:1)

Podgorica; Stadion FK „Kom“ na Zlatici, gledalaca oko 300.
Glavni sudija; Vladan Kojović iz Podgorice. pomoćnici; Veselin Đuranović iz Podgorice i Goran Šućur iz Nikšića

Strijelac; Marko Đurović u 27' minutu
Žuti karton; Dušan Bigović (Mornar)

Mornar; Marko Novović, Prredrag Brnović, Balša Bušković, Dušan Bigović, Jovan Pajović (Radovan Barjaktarović od 76'), Nikola Vujošević, Filip Kalačević, Nemanja Leverda (Lazar Lalošević od 57'), Stevan Marković, Ivan Ivanović (Denis Džanović od 46'), Nino Vukmarković.

Lovćen; Perovič, M. Draganić, Camaj, Radišić, Vujović, N. Draganić (Bujiša od 74'), Radunović, Eraković, Petričević, Đurović (Jablan od 81'), Zarubica (Marković od 89).

Fudbaleri Mornara nijesu uspjeli da steknu prednost u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa. Naprotiv, Barani će na revanš cetinjskom Lovćenu sa minusom od jednog gola.

Strijelac pobjedonosnog gola za ekipu Lobvćena bio je bivši fudbaler Mornara Marko Đurović u 27' minutu prvog poluvremena. Zarubica je asistirao Marku Đuroviću koji je sa desetak metara savladao golmana Novovića.

Tim Alekandra Miljenovića napravio je krupan korak ka samoj zavšnici najmasovnijeg takmičenja, dok Baranima ostaje još 90 minuta da isprave danas propušteno.

Tokom većeg dijela današnjeg meča na Zlatici, Lovćen je bio nešto agilniji rival i sasvim zasluženo stigao do trijumfa.

Puleni Gorana Milojevića su golmanu Lovćena ozbiljnije zaprijetili samo jednom u 26. minuta kada je Nemanja Leverda sa 25 metara pogodio okvir gola gostiju.

U nastavku, oba tima su nastavili napadački, a prednost Cetinjana mogla je da bude uvećana u 55. minutu. Šut Camaja sa ivice šesnaesterca zaustavila je prečka.

Barani su agresivnom igrom pokušavali da dođu do prilike za gol, ali im je to slabo polazilo za nogom ovog popodneva.

U ostalim utakmicama četvrtifinala Kupa postignuti su ovi rezultati; Budućnost – Mladost Lješkopolje 1:1, Petrovac – Zeta 1:1, dok je Sutjeska pobijedila Igalo sa 2:0.