Petrovac prekinuo pobjednički niz Mornara

by Ilija Kovačević / foto Adi Karadjuzović | 27:10:2018 | 13:43:53

Mornar – Petrovac: 0:1 (0:0)

Pogorica, Trening kamp FSCG, gledalaca 50.
Glavni sudija; Nikola Dabanović (Podgorica), pomoćnici; Veselin Đuranović i Nenad Živković (Podgorica).

Strijelci; Jamamoto u 57’ za Petrovac.
Žuti kartoni; Mikijelj i Vulaj (Petrovac)

Mornar; Novović, Martinović, Bigović (Ivanović od 60’), Džanović (L. Merdović od 79’), Pajović, Barjaktarović (Leverda od 74’), Popović, Lalošević, Brnović, Vujošević, Božović.

Petrovac; Popović, Mikijelj, Jamamoto, Marković, Vujović, Muharemović (Tačibana od 62’), Kalezić (Vučinić od 77), Kajević, Vujačić (Kopitović od 88’), Pajović, Vulaj.

Fudbaleri Mornara nijesu uspjeli da vežu treću pobjedu za sedam dana. Barani su danas na Trening kampu FSCG u Podgorici poraženi od Petrovca 1:0, golom Šoa Jamamota u 57’ minutu.

Znalo se i prije ovog meča da Petrovčani ne “leže” Baranima što se i potvrdilo u ovom meču.

Na Trening kampu viđena je slaba fudbalska predstava sa malo prilika.

U prvom poluvremenu novinarske bilježnice su ostale skoro prazne. Kratko rečeno bilo je to poluvrijeme za zaborav.

Ipak, u 41’ minutu zabilježili smo priliku za goste. Jamamtoto je odlično prošao uposlio Kajevića ovaj je dobro šutirao, ali je prije golmana Novovića stigao da interveniše Jovan Pajović.

U nastavku su prvi priprijetili Barani. Džanović je sa nekih desetak metara iskosa sa desne strane u 57’ minutu oštro šutirao, ali je golman Popović sigurno intervenisao.

U istom minutu Petrovac je preko Šoa Jamamotoa došao u vođstvo.

Petrovčani su u nastavku ugrozili gol Mornara preko Miloša Kalezića. Sjajno je šutirao sa neka 22-23 metra iskosa sa desne strane ali je ostalo 0:1.

Trener Barana Goran Milojević je u završnih 30-tak minuta izvršio tri izmjene, ušli su Ivanović, Luka Merdović i Leverda, ali ni to nije dalo rezultata.

Petrovčani su se znalački branili do kraja utakmice i sačuvali minimalnu prednost.