Prvi gradski derbi pripao Starobaranima

by Ilija Kovačević / foto privatna arhiva | 01:10:2018 | 05:39:01

Sloga Stari Bar – Hajduk: 4:3 (1:0)

Prvi ovosezonski gradski fudbalski derbi “Južnjaka” pripao je ekipi Sloge.

U okviru 3. kola Južne fudbalske regije, Starobarani su poslije prave goleade na kraju bili bolji rival za jedan gol.

Trostruki strijelac za Slogu bio je Bajramović u 24’, 58’, i 85’ minutu, dok je četvrti gol za domaće postigao Međedović u 76’ minutu.

Golove za Hajduk postigli su; Mehović u 65’, te dvostruki strijelac Đukić u 68’ i 90’ minutu.

Domaći su vodili sa 2:0, “gosti” u tri minuta uspjeli da izjednače, da bi u finišu Starobarani ipak prelomili za konačnih 4:3.

Ovaj derbi ostaće upamćen po dva interesantna detalja.

Za Starobarane je na ovoj utakmici branio i taj zadatak uspješno obavio fudbaler Damir Divanović, pošto domaći zbog povrede nijesu mogli da računaju na golmana Miljana Popovića, dok Zoran Rakić iz tehničkih razloga nije mogao među stative (nije bio u bazi podataka u Savezu).