Fudbaleri Mornara odigrali dobar meč, ali osvojili samo bod

by Ilija Kovačević | 23:09:2018 | 19:48:14

Mornar – Grbalj:1:1 (1:0)

Lješkopolje; "DG arena", gledalaca 74. Glavni sudija; Radoje Pajović (Podgorica), pomoćnici; Miodrag Brajović i Veselin Đuranović (Podgorica)
Strijelci; Filip Kalačeviuć iz penala u 14' minutu za Mornar – Petar Vukčević u 82' minutu za Grbalj
Žuti katoni; Božović, Popović, Kalačević, B. Merdović (Mornar) – Jović, Vukčević, Kotorac (Grbalj)
Crveni karton; Filip Kalačević Mornar (drugi žuti) u 87' minutu.

Mornar; Đurović, Vujošević, L. Merdović, Pajović, Martinović, Popović, Molabećirović (Ivanović od 80' minuta), Božović (B. Merdović od 52' minuta), Brnović, Kalačević, Leverda (Džanović od 62' minuta).

Grbalj; Kordić, Mijušković, Dragićević (Kotorac od 78' minuta), Vukčević, Kašćelan, Manojlović, Merdović, Đorđević (Milović od 62' minuta – Pajović od 90+2 minuta), Montenegro, Džugurdić, Jović.

Fudbaleri Mornara odigrali su danas na „DG areni“ u Lješkopolju najbolju utakmicu ove sezone. U okviru devetog kola Telekom prve lige, Barani su do 82' minuta imali igru i rezultat protiv Grblja, ali su gosti na osam minuta prije kraja stigli do izjednačenja, što je bio i konačan rezultat.

Istini za volju domaći nijesu imali neophodnu dozu sportske sreće, pošto su Barani pogodili čak tri puta okvir gola (stativa) i dva puta bili oči u oči sa golmanom Kordićem pa je na kraju za sve promašaje stigla kazna.

Malobrojna publika je vidjela sjajno prvo poluvriojeme, dok ni u nastavku nije falilo uzbuđenja. Odigrana je netipična utakmica za crnogorske fudbalske prilike jer se igralo napadački na obje strane pa je stvoren i veliki broj šansi.

Barani su od starta nametnuli svoj ritam, pa su već u 14' minutu preko Kalačevića iz penala stigli do vođstva. Neposredno prije pogotka, Jović je u kaznenom prostoru oborio Leverdu.

Pet minuta kasnije, danas kapiten Barana Luka Merdović je pogodio desnu stativu, da bi Molabećirović u 22' minutu opasno šutirao iskosa sa lijeve strane, a korpulentni Jović izbio loptu u korner.

Desna stativa Kordića po drugi put se tresla u 26' minutu. Sjajno je šutirao Balša Božović sa nekih 17-18 metara, da bi gosti polsije serije šansi domaćih u 31' minutu imali veliku priliku. Čugurdić je oldično upolsio Montenegra, ovaj se našao sam pred Đurovićem, ali je slabo šutirao i lopta je otišla u gol aut.

Minut kasnije i Čugurdić je šutirao na prazan gol pošto je zaobišao Đurovića, ali je Vujošević uklizao i izbjegao izjednačenje. Prije toga neko iz odbrane Barana je kiksao.

Tri minuta kasnije i Jović se našao u prilici nakon kornera, ali je njegov šut otišao preko prečke.

U 42' minutu i Vukčević je poslije polukontre iskosa sa desne strane šutirao, ali je sjajnom paradom golman Mornara spriječio izjednačenje.

Na isteku prvog poluvremena u 45' minutu Luka Merdović se ponovo našao u sjajnoj prilici nakon što se lopta odbila od nekog iz odbrane Grblja, ali je njegov šut sa 7-8 metara otišao visoko preko gola.

U nastavku nije bio toliki broj akcija i prilika kao u prvom dijelu, ali je bilo veoma zanimljivo.

Montenegro je prvi otvorio reviju promašaja u 57' minutu šutem sa ivice šesnaesterca preko prečke.

Veliku priliku propustio je Čugurdić deset minuta kasnije, nakon što je sjajno prošao po lijevoj strani. Gol je bio potpuno prazan, ali napadaču Grblja ni to nije bilo dovoljno da pogodi gol Barana.

Uzvratili su Barani preko Džanovića koji je mogao da riješi pitanje pobjednika u svega tri minuta nakon što je zamijenio Leverdu. Igrao se 76' minut kada je njegov šut zaustavila stativa, da bi tri minuta kasnije nakon kiksa Jovića se našao sam pred Kordićem, pokušao da ga zaobiđe ali nije uspio da nadmudri golmana iz Radanovića, a na odbijenu loptu je natrčao Kalačević ali bez rezultata.

Kazna za promašaje Barane je stigla osam minuta prije kraja. Igrao se 82' minut kada je Popović na ivici kaznenog prostora oborio Milovića. Slobodan udarac sa nekih 17-18 metara je izveo Petar Vukčević koji je sjajnim udarcem preko živog zida smjestio loptu u donji lijevi ugao golmana Mornara.

Do kraja utakmice rivali su imali još po jednu veliku priliku.

Najprije je Ivanović u 93' minutu imao stopostotnu šansu za pobjedu, nakon što se našao jedan na jedan sa golmanom tima iz Radanovića, da bi tačku na reviju promašaja stavio igrač gostiju Lazar Pajović koji je u 94' minutu pogodio okvir gola, ali je ostalo neriješeno 1:1.

Treneri oba tima su na kraju ipak bili zadovoljni rezultatom, gostujući svakako mnogo više.

-„Čestitao bih mojim igračima na zalaganju i borbenosti. Znali smo da nam je ova utakmica finale prije finala i imali smo je. Kod rezultata 1:0, pogodili smo tri stative, imali sijaset prilika, dvije stopostotne. Znali smo ako izgubimo da smo skoro drugoligaši, ali ostali smo polu živi. Da smo dobili bili bi živi, ali ipak nijesmo uspjeli da uzmemo sva tri boda. Imali smo priliku da utakmicu riješimo, odigrali smo dobar meč, ali je opet problem bio realizacija. Ostaje nam da radimo i spremamo se za naredne mečeve“, kazao je strateg Barana Goran Milojević.

-„Zaista nijesam mogao da prepoznam svoju ekipu. Pravili smo početničke greške, dok je Mornar jako dobro počeo utakmicu. Stvorili su veliki broj prilika, rano poveli. Kako je utakmica odmicala, vraćali smo se u igru, imali u pijedinim trenucima inicijativu i na kraju uspjeli da izjednačimo. Zaista neznam što je bilo sa našom odbranom koja nije ličila na sebe, ali smo na kraju srećno uzeli bod“, kazao je trener Grblja Vesko Stešević.

Fudbaleri Sutjeske pobijedili su danas u Nikšiću u derbiju kola podgoričku Budućnost 2:1.
Na jučerašnjim mečevima postignuti su sljedeći rezultati: Petrovac - OFK Titograd 1:2, Lovćen - Zeta 0:2 i Rudar - Iskra 0:0.

Parovi 10. kola (Subota 29.09. 2018. godine)