Mornar na Trešnjici gost Zete

by Ilija Kovačević | 17:09:2018 | 21:39:05

Utakmice vanrednog osmog kola igraju se ove srijede (19.09.2018). Na programu je nekoliko interesantnih mečeva.

Fudbaleri Mornara koji su poslije sedam kola jedini tim bez trijumfa (dva remija i pet poraza) i u narednom kolu biće na velikom iskušenju.

Barani su u derbiju začelja gosti Zete na Trešnjici koja se u prošlom kolu vratila na “velika vrata” nakon minimalne pobjede u gostima protiv Sutjeske.

Ekipa trenera Gorana Milojevića je u prošlom kolu poražena od lidera OFK Titograda, iako nije razočarala. Naprotiv, Barani su u drugih 45 minuta nadigrali lidera, ali su bili hronično nemaštoviti i neefikasni u završnici. Skoro 45 minuta nastavka rivali su bili na polovini Podgoričana, ali “mornari” do gola nijesu mogli.

Šef struke Barana nije bio razočaran igrom, ali je podvukao da je igra iz drugih 45 minuta recept kako njegovi puleni trebaju i moraju da igraju u nastavku šampionata.

-“U Tuzima smo u drugom poluvremnu igrali izuzetno dobro, i to nam je put kako da izađemo iz ove krize. Momci su odradili utakmicu zadovoljavajuće, ima tu još nekih detalja koje moramo da ispravimo ali drugo poluvrijeme nam je put i pokazatelj kako treba da nastavimo dalje. Bili smo borbeni i ofanzivni ali centarfor je posebno pitanje ne samo kod nas već uopšte u ligi. Malo je bilo vremena između dvije utakmice za propremu. Pred nama je veoma dobra ekipa, koja je svoj kvalitet pokazala u prošlom kolu protiv šampiona u Nikšiću. Ništa nam drugo ne preostaje već da nastavimo sa radom kako smo krenuli i da nam drugih 45 minuta protiv OFK Titograda bude pokazatelj kako dalje”, kazao je strateg Barana Goran Milojević.

Derbi je u Danilovgradu pred kamerama TV Arena sport, gdje će trećeplasirana Iskra ugostiti sastav Petrovca koji je stepenicu niže na tabeli.

Sve utakmice osmog kola igraju se u srijedu od 15 sati a parovi su; Zeta – Mornar, Budućnost – Rudar, OFK Titograd – Lovćen, Grbalj – Sutjeska i Iskra – Petrovac (TV Arena sport 1).

Tabela poslije sedmog kola;

1.       OFK Titograd      7        5        2        0        6:1     17
2.       Budućnost            7        4        2        1        7:2     14
3.       Iskra                     7        4        1        2        9:4     13
4.       OFK Petrovac      7        3        2        2        9:6     11
5.       Sutjeska               7        2        3        2        7:7      9
6.       Lovćen                 7        2        3        2        7:8      9
7.       Rudar                   7        1        4        2        4:6      7
8.       Zeta                     7        1        3        3        3:6       6
9.       Grbalj                   7        1        2        4        1:4      5
10.     Mornar                7        0        2        5        4:13    2