Snažan otpor Barana lideru prvenstva

by Ilija Kovačević / foto Adi Karadjuzović | 15:09:2018 | 19:40:38

Mornar – OFK Titograd: 0:1 (0:1)

Tuzi, stadion FK Dečić, gledalaca 47.
Glavni sudija; Milovan Milačić (Kotor), pomoćnici; Nikola Radulović (Podgorica) i Boban Krstev (Cetinje).
Strijelac; Marko Pavićević u 18’ minutu
Žuti kartoni; Pajović, Brnović (Mornar) – Ojdanić, Živković, Pavlović (OFK Titograd)

Mornar; Đurović, Vujošević, Ivanović, Džanović (Božović od 70’), Pajović, Matinović, Popović, Molabećirović (Škrelja od 46’), Brnović (L. Merdović od 85’), Kalačević, Vukmarković.

OFK Titograd; Ljuljanović, Nikolić, Banović, Pavićević (Radulović od 89), Mamadu (Raičević od 77’), Novović, Ojdanić, Miličković, Kalezić (Petrović od 61’), Živković, Pavlović.

Lider šampionata, OFK Titograd pobijedio je u Tuzima ekipu Mornara 1:0. Jedini pogodak postigao je Marko Pavićević u 18. minutu.

Miličković je sjajno centrirao, bukvalno u petercu Barana pronašao usamljenog Pavićevića, koji je glavom matirao Đurovića. I to je bilo skoro sve od rivala u prvom poluvremenu.

Ipak, novinarske blježnice su u prvom poluvremenu zabilježille par poluprilika i terensku dominaciju Podgoričana.

Reviju prilika otvorio je Džanović, poslije slobodnog udarca Kalačevića u drugom minutu ali je lopta otišla preko gola.

Tri minuta kansije Miličković je uzvratio udarcem sa 20 metara, ali je lopta otišla daleko od gola.

Poslije vodećeg gola Miličković je u 33’ minutu sa 16 metara šutiro preko prečke, da bi strijelac jedinog gola Pavićević dva minuta kasnije poslije centaršuta okrznuo loptu na putu ka golu Đurovića ali je golman Mornara sigurno intervenisao.

U nastavku potpuno druga slika. Mornar je bio taj tim koji je imao inicijativu i dominirao. Barani su igrali hrabro protiv lidera veoma borbeno, ali opet smo vidjeli malo šansi.

U 53’ minutu Kalačević je sa 15-tak metara šutirao pravo u Ljuljanovića, da bi šansu utakmice propustio napadač Barana Kristijan Škrelja.

U 66’ minutu sjajno je centrirao Kalačević, Škrelja je u padu na drugoj stativi sa pet metara zakačio loptu koja je išla u donji desni ugao Ljuljanovića, ali je golman OFK Titograda bravurozno intervenisao i loptu poslao u korner. Kako je vrijeme odmicalo gosti su sve više branili, domaći stvarali akcije koje nijesu donijele mnogo prilika.

Gosti su ipak mogli do drugog gola u finišu meča.

Mendi se poslije centaršuta Pavićevića našao u sjajnoj prilici ali je prosto neobjašnjivo kako lopta nije ušla u gol. Isto bi se moglo reći za šansu rezerviste Petrovića koji se u sudijskom dodatku (90+2) poslije kiksa odbrane domaćih sjajno izborio za priliku, prošao i golmana Đurovića ali je njegov šut iskosa sa 15 metara završio pored lijeve stative golmana Mornara.

-“Znali smo da OFK Titograd igra takmičaraski fudbal, rezultati to pokazuju daju gol i "zatvore" utakmicu. Na takav način smo primili nesmotreno gol. U drugom poluvremnu smo igrali izuzetno dobro, i to nam je put kako da izađemo iz ove krize. Momci su odradili utakmicu zadovoljavajuće, ima tu još nekih detalja koje moramo da ispravimo ali drugo poluvrijeme nam je put i pokazatelj kako treba da nastavimo dalje. U nastavku smo bili borbeni i ofanzivni ali centarfor je posebno pitanje ne samo kod nas već uopšte u ligi. Golovi su skupi, OFK Titograd je imao jednu šansu odnosno šut u okvir gola i dali su gol. Ne računam onu šansu Podgoričana pred sam kraj kad je utakmica već bila odlučena i zato su lideri šampionata. Ništa nam drugo ne preostaje već da nastavimo sa radom kako smo krenuli i da nam drugih 45 minuta bude pokazatelj kako dalje”, kazao je strateg Barana Goran Milojević.

Trener gostiju Igor Pamić bio je zadovoljan izdanjem svoje ekipe samo u prvom poluvremenu;

-“Prije utakmice sam naglašavao da će ovo biti jako teška utakmica i to se na kraju pokazalo. Mornar jeste zadnji na tabeli, ali njih niko nije nadigrao, Barani su do sada sve mečeve gubili sa tijesnim rezultatom. To je bila jedna smjernica gdje sam ja svoje igrače upozoravao na teškoće i problem pred ovu utakmicu. Ono što je bitno u prvom poluvremenu smo držali kontrolu, bili ok. Na drugo poluvrijeme ovako gledam. Naime, mogu da objasnim da smo se uplašili pobjede, ne ja već moji momci, Međutim, meni preostaje jedino pogled na tabelu. Ona govori da imamo jako puno bodova i imam pravo nadati se i vjerovati da će moja ekipa iz nedjelju u nedjelju biti bolja. U prvom smo zaista bili bolji, u drugom nikakvi. Imamo lijepu bodovnu zalihu i jednostavno moramo raditi dalje a zašto su momci opterećni neznam, ali je činjenica da jesu. Opet čestitke svima, jer najteže je u životu pobjeđivati a mi pobjeđujemo”, kazao je trener Pamić.

Tabela poslije sedmog kola;

1.       OFK Titograd       7        5        2        0        6:1     17
2.       Buducnost             7        4        2        1        7:2     14
3.       Iskra                      7        4        1        2        9:4     13
4.       OFK Petrovac       7        3        2        2        9:6     11
5.       Sutjeska                7        2        3        2        7:7      9
6.       Lovćen                  7        2        3        2        7:8      9
7.       Rudar                    7        1        4        2        4:6      7
8.       Zeta                      7        1        3        3        3:6      6
9.       Grbalj                    7        1        2        4        1:4      5
10.     Mornar                 7        0        2        5        4:13    2

U narednom kolu, u srijedu 19. septembra, sastaće se: Zeta – Mornar, Budućnost – Rudar, Iskra – Petrovac, OFK Titograd – Lovćen i Grbalj – Sutjeska.

MINA: I u ostalim utakmicam sedmog kola gosti su bili uspješni.

Sutjeska koja brani titulu je u Nikšiću poražena od Zete 1:0 i upisala je drugi poraz ove sezone.

Odlučujući pogodak, za prvi trijumf ove sezone, postigao je Nikola Krstović u 80. minutu.

Minimalnu pobjedu ostvarila je i Budućnost, koja je u Radanovićima savladala Grbalj 1:0.

Pobjednika je odlučio Igor Ivanović u 54. minutu.

Seriju dobrih rezultata nastavila je Iskra pobjedom u Kotoru protiv Lovćena 2:0.

Ekipu iz Danilovgrada do četvrte pobjede ove sezone vodili su Stefan Milošević u 55. i Nikola Zvrko u 74. minutu.

Čast domaćina u ovom kolu sačuvao je Petrovac, koji je pred svojim navijačima pobijedio Rudar 3:1.

Petrovački tim do treće pobjede ove sezone došao je golovima Nenada Vujovića u 4, Zorana Mikijelja u 65. i Marka Kažića u 80. minutu.

Jedini pogodak za Rudar postigao je Armin Bošnjak u 48. minutu.

OFK Titograd je zadržao čelnu pozciju na tabeli sa 17 bodova.

Budućnost je druga sa 14, trećeplasirana Iskra osvojila je 13, dok je četvrti Petrovac sa 11 bodova.

Milošević ubjedljivo prvi

MINA: Fudbaler Iskre, Stefan Miloševoć sa sedam golova vodeći je na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Član Lovćena, Goran Vujović sa tri pogotka zauzima drugo mjesto, dok su se po dva puta u listu strijelaca upisali Marko Vučić (Sutjeska), Luka Merdović (Sutjeska), Edvin Kuč (Rudar), Denis Džanović (Mornar), Miloš Mijić (Budućnost), Igor Ivanović (Budućnost), Miloš Kalezić (Petrovac) i Nikola Krstović (Zeta).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne četiri golgeteri Sutjeske Goran Vujović i Igor Ivanović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.