Mornar remizirao sa Rudarom u Petrovcu

by Ilija Kovačević / foto Adi Karadjuzović | 25:08:2018 | 20:58:58

Mornar – Rudar: 1:1 (0:0)

Petrovac, stadion pod Malim brdom, gledalaca oko 200
Glavni sudija; Nikola Dabanović (Podgorica), pomoćnici: Aleksandar Đikanović (Nikšić) i Boban Krstev (Cetinje),

Strijelci; Denis Džanović (Mornar) u 73’ minutu – Radomiur Đalović (Rudar) u 68’ minutu
Žuti kartoni; Džanović (Mornar) – Sekulić, Alves, Drašković, Tomašević (Rudar)

Mornar; Đurović, Vujošević, Ivanović, Jovančov (Škrelja od 65’), Džanović, Pajović, Martinović (Bigović od 65’), Popović, Brnović, Kalačević (Božović od 88’), Vukmarković.

Rudar; Radović, Sekulić, Sopo, Bošnjak, Drašković, Alves (Janketić od 80’), Kuč, Golubović (Kartal od 71’), Tomašević, Zečević (Tahirović od 88’), Đalović.

Mornar i Rudar igrali su u Petrovcu neriješeno 1:1 u okviru petog kola Telekom prve fudbalske lige.

Gostujući tim poveo je golom Radomira Đalovića u 68, dok je konačan rezultat postavio Denis Džanović pet minuta kasnije.

Od starta se zaigralo “otvorenog garda” sa obje strane. Đalović je već u drugom minutu sa 12-13 metara pokušao do gola ali je lopta otišla daleko od gola Barana.

Dva minuta kasnije danas agilni Ivan Ivanović je glavom opasno ugrozio gol Rudara.

U 16’ minutu brzonogi Denis Džanović je polsije kontre sjajno prošao po desnoj strani ali nije uspio da završi akciju kako je htio.

Četiri minuta kasnije ponovo je Džanović pobjegao odbrani gostiju po desnoj strani sjajno centrirao ali Jovančov i Ivanović nijesu uspjeli da zahvate loptu.

Finiš prvog dijela pripao je gostima. Bošnjak se u 24’ minutu iznenada našao u izglednoj prilici ali je udarac glavom završio preko prečke.

Na isteku prvog dijela u 43’ minutu isti igrač gostiju je priprijetio, prošao iskosa po lijevoj strani ali je njegov šut otišao peko gola.

U drugom dijelu prvi su zaprijetili gosti preko Đalovića u 58’ minutu polsije kornera, ali je Đurović bio siguran.

Deset minuta kasnije Đalović je pogodio poslije centaršuta Bošnjaka za vođstvo 1:0.

Pet minuta kasnije, radovali su se Barani. Denis Džanović je istrčao kontru, odbrambeni igrači Rudara kao i golman slabo intervenisali za sjajan lob glavom I poravnanje.

Do kraja meča rivali se nijesu zadovoljavali remijem, već su pokušavali do drugog gola.

Gosti su preko Felipe Alvesa glavom u 76’ minutu okrznuli stativu, potom je Janketić u dva navrata u 80’ i 81’ minutu pokušao da ugrozi Đurovića, ali je golman Mornara dobro intervenisao, da bi finiš utakmice pripao Baranima.

Džanović je u 83’ minutu poslije sjajne kontre imao šansu utakmice kada se našao “oči u oči” sa Vukom Radovićem ali je njegov šut sa desetak metara golman Rudara sjajno ukrotio.

Tri minuta kasnije Ivanović je bio u prilici, da bi tačku na izgledne prilike  meč stavio “dvojac” Kalačević – Ivanović.

Naime, na isteku 87’ minuta, Kalačević je sjajno prošao po lijevoj strani, pronašao na ivici šesnaesterca Ivanovića koji je neoklijevajući šutirao ali je neko iz odbrane Rudara postavio nogu pa je i ova obećavajuća šansa otišla u nepovrat.

-“Borbena utakmica sa obje strane, očekivali smo tešku utakmicu protiv nekadašnjeg šampiona Crne Gore. Ipak i pored svega vjerovao sam da možemo do bodova. Možda smo mogli i do pobjede ali i do poraza. U svakom slučaju zadovoljan sam rezultatom. Polako napredujemo u igri iako smo još daleko od željene forme, ali već protiv Petrovca je dosta dobro u pojedinim trenucima izgledalo, danas još bolje. Nadam se da ćemo u nastavku šampionata doći do igre koju priželjkujemo”, kazao je trenera Mornara Aleksandar Madžar.

-“Teška utakmica za nas, motivisan protivnik koji je poslije slabog starta u šampionatu htio da pokaže da zaslužuje prvoligaški staus. U prvom dijelu smo dobro kontrolisali situaciju, u nastavku postigli gol, ali vođstvo nijesmo zadržali našim glupostima što nam se dešava drugi put uzastopno. Primili smo gol, domaćini nakon toga dobili krila, stvorili i jedni i drugi nekoliko sjajnih prilika, a na kraju kad se pogleda možda je rezultat realan, ali mi smo očekivali pobjedu danas, kazao je Vuko Bogavac pomoćni trener Rudara.

Zanimljivo je bilo i na ostalim terenima. Fudbaleri Iskre pobijedili su večeras u Nikšiću zvaničnog šampiona, ekipu Sutjeske 2:1, u posljednjem meču petog Telekom Prve crnogorske lige.

Ranije danas, čelnu poziciju na tabeli zadržao je OFK Titograd, koji je u Radanovićima savladao Grbalj 1:0 i ostvario četvrtu pobjedu.

Minimalnim rezultatom slavila je i Budućnost u Golubovcima protiv Zete 1:0, dok je Lovćen u Podgorici poražen od Petrovca 3:1.

OFK Titograd je, poslije petog kola, vodeći na tabeli sa 13 bodova.

Budućnost je ovojila deset, a po osam bodova Lovćen i Sutjeska.

U šestom kolu, koje se igra narednog vikenda, sastaće se: Iskra - Mornar, Budućnost - Petrovac, Rudar- Lovćen, OFK Titograd - Sutjeska i Zeta - Grbalj.