Fudbaleri Mornara remizirali sa šampionom u Nikšiću

by Ilija Kovačević / foto FK Sutjeska Facebook | 05:08:2018 | 20:09:14

Sutjeska – Mornar: 1:1 (1:1)

Nikšić, Gradski stadion, gledalaca oko; 500.
Glavni sudija: Radoje Pajović (Podgorica), pomoćnici;  Ivan Bogdanović (Cetinje) i Miodrag Brajović (Podgorica)
Srijelci; Marko Vučić 18’ (Sutjeska) – Denis Džanović 1’ (Mornar)
Žuti karton; Bulatović (Sutjeska)

Sutjeska; Giljen, Lončar, Bulatović, Ma. Vučić, Merdović (Zakaria od 86’), Božović (Kordić od 75’), Mi. Vučić, Osmajić, Bubanja (Vuković od 67’), Nedić, Cicmil.

Mornar; Đurović, Vukmarković (Brajaktarović od 67'), L. Merdović (Leković od 63'), Džanović, Bigović (Martinović od 81'), Kalačević, Pajović, Marković, Molabećirović, Jovančov, Vujošević.

Fudbaleri Mornara sjajno su otvorili novu treću sezonu u Telekom prvoj fudbalskoj ligi.

Barani novajlije u ovogodišnjem takmičenju su večeras u Nikšiću protiv šampiona Sutjeske odigrali neriješeno 1:1.

Puleni Aleksandra Madžara su poveli već u prvom minutu golom Denisa Džanovića. Udarac Jovančova sa distance odbranio je Giljen, a na odbijenu loptu je naletio Džanović i poslao je u mrežu.

Ujedno, ovaj gol iako je tek prvo kolo, najvjerovatnije će konkurisati za najbrži gol u ovoj sezoni.

Na poravnanje se nije dugo čekalo. Domaći su preko Marka Vučića izjednačili u 18’ minutu što je bio i konačan rezultat nikšićke premijere. On je uputio projektil sa skoro 30 metara i pogodio samo raklje gola Barana.

U drugom dijelu domaći su napadali, gosti uspješno čuvali povoljan rezultat za na kraju prvi veliki bod ove sezone

Ovaj rezultat svakako će dati dodatni impuls Baranima u novoj prvoligaškoj sezoni.

U narednom kolu Mornar je gost podgoričke Budućnosti.

Fudbaleri Titograda i Rudara igrali su juče bez golova u derbiju 1. kola CFL-a.

Lovćen je slavio u Radanovićima, a čovjek odluke bio je Goran Vujović koji je pogodio u 68. minutu.

Mreže su mirovale i u Golubovcimau meču Zete i Petrovca.

U petak je na otvaranju prvog kola Budućnost pobijedila Iskru u gostima 1:0.

U drugom kolu narednog vikenda još će igrati; Lovćen - Sutjeska, Petrovac - Grbalj, Rudar - Zeta i Iskra - OFK Titograd.