Fudbal

Barske osnovne i srednje škole treće na Državnom prvenstvu

| 27:06:2018 | 12:26:52


Školski fudbalski savez Crne Gore, pod pokroviteljstvom FSCG, od 24. do 30. juna 2018. godine u Baru, pod sloganom „FUDBAL UVIJEK –DROGA NIKAD“, organizuje tradicionalno 24. Državno finalno prvenstvo Crne Gore u malom i velikom fudbalu za školsku 2017/2018. godinu.
 
U ženskoj konkurenciji, u kategoriji nižih razreda najuspješnija je OŠ „Bašča“ iz Rožaja, dok je OŠ „Meksiko“ treća.
 
U kategoriji viših razreda prva je OŠ „Bratstvo-jedinstvo“ Rožaje, dok je barska OŠ „Meksiko“ takođe treća.
 
Na kraju, u konkurenciji srednjih škola, Srednja srtučna škola – Pljevlja je najbolja, dok je Gimnazija „Niko Rolović“ ove godine završila na trećem mjestu..
 
Konačan plasman u ženskoj konkurenciji
 
NIŽI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA
1. OŠ „Bašča“ - Rožaje,
2. OŠ „Mileva Lajović - Lalatović“ – Nikšić,
3. OŠ „Meksiko“ – Bar,
 
VIŠI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA
1. OŠ „Bratstvo - jedinstvo“ – Rožaje,
2. OŠ „Mileva Lajović - Lalatović“ – Nikšić,
3. OŠ „Meksiko“ – Bar,
 
SREDNJE ŠKOLE
1. Srednja srtučna škola – Pljevlja,
2. Ekonomsko - ugostiteljska škola – Nikšić,
3. Gimnazija „Niko Rolović“- Bar,
 
 
Takmičarski program (ž)
 (24, 25, 26.jun 2018.godine)
 
Nedjelja, 24. jun                                                                         Rez.
 
NIŽI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA
Utakmica OŠ „Meksiko“ – OŠ „Mileva L.Lalatović“,                 0:10
         
SREDNJE ŠKOLE
Utakmica:  Gimnazija „N. Rolović“– Ekon.ug.škola,                 1:6
                            
Ponedjeljak, 25. jun
 
NIŽI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA
Utakmica: OŠ „Bašča“ – OŠ „Mileva L.Lalatović“,                    2:1        
         
VIŠI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA
Utakmica: OŠ „Brat. - jedinstvo“ - OŠ „Mil.L.Lalatović“,            0:3
         
SREDNJE ŠKOLE
Utakmica: Ekon.ugost.škola – Srednja stručna škola               4:6   
         
VIŠI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA
Utakmica: OŠ „Mil.L.Lalatović“ - OŠ „Meksiko“,                        5:0     
 
Utorak, 26.jun
 
NIŽI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA
Utakmica: OŠ „Meksiko“ - OŠ „Bašča“,                                     0:4
         
VIŠI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA
Utakmica: OŠ„Meksiko“– OŠ „Brat. - jedinstvo“,                       0:8   
         
SREDNJE ŠKOLE
Utakmica: Gimnazija“N.Rolović“ - Srednja stručna škola,         0:6                                                      
Pobjedničke ekipe su osvojile pehare u svojim kategorijama, dok su zlatne, serbrne i bronzane medalje dodijeljene pojedinačno.
 
Pored toga na poklon od FSCG svaka učesnica je dobila po majicu, dok su novčane nagrade osvojili profesori/ce, odnosno svaka ekipe prema plamanu. Za prva mjesta po 150 €, za druga mjesta po 100 € i za treća mjesta po 50 €;

Po odobrenju predsjednika FSCG Dejana Savićevića, nagrade je obezbijedio FSCG u svojstvu pokorovitelja prvenstva.

Muški finalni turnir počinje sjutra i trajaće do subote 30. juna.

NIŽI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA (mali fudbal) / muškarci 

1. OŠ „Boško Buha“ – Pljevlja,
2. OŠ „Mileva Lajović - Lalatović“ – Nikšić
3. OŠ „Ilija Kišić“ - Zelenika, Herceg Novi,
 
VIŠI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA (veliki fudbal)

1. OŠ „Ristan Pavlović“ – Pljevlja,
2. OŠ „Milija Nikčević“ – Nikšić,
3. OŠ „Jugoslavija“ – Bar,
 
TAKMIČARSKI PROGRAM
 (28, 29, 30.jun 2018.godine)
 
Četvrtak, 28.jun
 
NIŽI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA (mali fudbal)
Utakmica: OŠ „Ilija Kišić“ - OŠ „Mileva Lajović - Lalatović“,   17,00
 
VIŠI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA (veliki fudbal)
Utakmica: OŠ „Milija Nikčević“ - OŠ „Jugoslavija“,                18,15
 
Petak, 29.jun
 
NIŽI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA (mali fudbal)
Utakmica: OŠ „Boško Buha“ - OŠ „Ilija Kišić“,                          8,30
 
VIŠI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA (veliki fudbal) 
Utakmica: OŠ „Ristan Pavlović“ – OŠ „Milija Nikčević“,            9,30
 
Subota, 30.jun
 
NIŽI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA (mali fudbal)
OŠ „Boško Buha“ - OŠ „Mileva Lajović - Lalatović“,                 8,30
 
VIŠI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA (veliki fudbal)
Utakmica: OŠ „Ristan Pavlović“ – OŠ „Jugoslavija“,                9,30
 
PROGLAŠENJE PLASMANA I DODJELA NAGRADA            12,30 h
(sala Doma učenika)