Fudbal

Telekom prva liga kreće 4. avgusta: Mornar gost Sutjeske

izvor; FSCG | 27:06:2018 | 07:26:02


U Kući fudbala u Podgorici održana je treća sjednica Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Crne Gore za mandatni period 2017-2021.
 
Članovi Izvršnog odbora jednoglasno su usvojli izvještaje komisija o proljećnjoj polusezoni u svim stalnim takmičenjima koja su u nadležnosti FSCG. Na sjednici je usvojen kalendar takmičenja za jesenji dio sezone 2018/2019, kojim je predviđeno da Telekom 1. CFL startuje 4. avgusta.

Na premijeri FK Mornar je gost aktulenog šampiona, Sutjeske u Nikšiću, dok je u drugom kolu 11. avgusta gost Budućnosti na stadionu pod Goricom. Prvu utakmicu pred svojim navijačima Barani bi trebalo da odigraju u trećem kolu 15. avgusta kada gostuje cetinjski Lovćen.

Izvršni odbor je usvojio i Izvještaj o finansijskom poslovanju FSCG za prethodnu godinu sa izvještajem revizora i proslijedio ga Skupštini FSCG na usvajanje.

Na sjednici su usvojene propozicije svih takmičenja u organizaciji FSCG. Propozicije Druge lige, koja će od ove sezone brojati deset klubova, predviđaju da dvije posljednjeplasirane ekipe na kraju regularnog toka gube status drugoligaša. Njihovo mjesto zauzeće dvije najbolje ekipe iz baraža za popunu Druge lige.

Polufinalisti Kupa Crne Gore biće slobodni u prvom kolu (1/16 finala) narednog izdanja najmasovnijeg takmičenja, dok će u drugom kolu (1/8 finala) jedna ekipa biti slobodna. Promjene u sistemu takmičenja uslovljene su smanjenjem broja klubova koji učestvuju u Telekom 1. CFL i Drugoj ligi Crne Gore.

Usvojen je i predlog odluke o taksma i troškovnicima za sezonu 2018/2109, kojim su uvećane takse svim službenim licima na utakmicama u organizaciji FSCG, kao i predlog o povećanju finansijske pomoći koju Savez upućuje klubovima Telekom 1. CFL i Drgue lige.

Odlukom Izvršnog odbora kadetska ekipa OFK „Berane“, koja nema predstavnike u seniorskoj konkurenciji na državnom nivou, takmičiće se u Kadetskoj ligi Crne Gore, dok će FK „Mladost Lješkopolje 1970“, osim u konkurenciji kadeta, imati ekipu i u Omladinskoj ligi.

Članovi IO prvihatili su predlog nastavka saradnje sa Arena sport telvizijom, kojim je predviđeno povećanje broja mečeva koje će ova regionalna medijska kuća direktno prenositi na svojim kanalima. Takođe, u cilju unaprijeđenja vizualnog identiteta i prepoznatljivosti takmičenja, prvihaćen je predlog idejnih rješenja logotipa za Telekom 1. CFL, Drugu ligu, Omladinsku ligu, Kadetsku ligu, Futsal ligu i Kup Crne Gore.

Na sjednici su usvojeni i zahtjevi FK „Mladost Lješkopolje 1970“, FK „Budućnost“ i FK „Petrovac“ za unaprijeđenje postojeće infrastrukture kojom raspolažu pomenuti klubovi.
 
TELEKOM 1. CFL – raspored jesenjeg dijela za sezonu 2018/19

1. KOLO    
04.08.2018.
Iskra – Budućnost
OFK Titograd – Rudar
Zeta – Petrovac   
Grbalj – Lovćen
Sutjeska – Mornar

2. KOLO    
11.08.2018.
Budućnost – Mornar
Lovćen – Sutjeska
Petrovac – Grbalj
Rudar – Zeta
Iskra – OFK Titograd

3. KOLO    
15.08.2018.
OFK Titograd – Budućnost
Zeta – Iskra
Grbalj – Rudar
Sutjeska – Petrovac
Mornar – Lovćen

4. KOLO    
18.08.2018.
Budućnost – Lovćen
Petrovac – Mornar
Rudar – Sutjeska
Iskra – Grbalj
OFK Titograd – Zeta

5. KOLO    
25.08.2018.
Zeta – Budućnost
Grbalj – OFK Titograd
Sutjeska – Iskra
Mornar – Rudar
Lovćen – Petrovac

6. KOLO    
01.09.2018.
Budućnost – Petrovac
Rudar – Lovćen
Iskra – Mornar
OFK Titograd – Sutjeska
Zeta – Grbalj

7. KOLO    
15.09.2018.
Grbalj – Budućnost
Sutjeska – Zeta
Mornar – OFK Titograd
Lovćen – Iskra
Petrovac – Rudar

8. KOLO    
19.09.2018.
Budućnost – Rudar
Iskra – Petrovac
OFK Titograd – Lovćen
Zeta – Mornar
Grbalj – Sutjeska

9. KOLO    
22.09.2018.
Lovćen – Zeta
Petrovac – OFK Titograd
Rudar – Iskra
Sutjeska – Budućnost
Mornar – Grbalj

10. KOLO  
29.09.2018.
Budućnost – Iskra
Rudar – OFK Titograd
Petrovac – Zeta
Lovćen – Grbalj
Mornar – Sutjeska

11. KOLO  
06.10.2018.
Mornar – Budućnost
Sutjeska – Lovćen
Grbalj – Petrovac
Zeta – Rudar
OFK Titograd – Iskra

12. KOLO  
20.10.2018.
Budućnost – OFK Titograd
Iskra – Zeta
Rudar – Grbalj
Petrovac – Sutjeska
Lovćen – Mornar

13. KOLO
27.10.2018.
Lovćen – Budućnost
Mornar – Petrovac
Sutjeska – Rudar
Grbalj – Iskra
Zeta – OFK Titograd

14. KOLO  
03.11.2018.
Budućnost – Zeta
OFK Titograd – Grbalj
Iskra – Sutjeska
Rudar – Mornar
Petrovac – Lovćen

15. KOLO  
10.11.2018.
Petrovac – Budućnost
Lovćen – Rudar
Mornar – Iskra
Sutjeska – OFK Titograd
Grbalj – Zeta
 
16. KOLO  
24.11.2018.
Budućnost – Grbalj
Zeta – Sutjeska
OFK Titograd – Mornar
Iskra – Lovćen
Rudar – Petrovac

17. KOLO
01.12.2018.
Rudar – Budućnost
Petrovac – Iskra
Lovćen – OFK Titograd
Mornar – Zeta
Sutjeska – Grbalj

18. KOLO  
05.12.2018.
Budućnost – Sutjeska
Grbalj – Mornar
Zeta – Lovćen
OFK Titograd – Petrovac
Iskra – Rudar

19. KOLO  
08.12.2018.
Iskra – Budućnost
OFK Titograd – Rudar
Zeta – Petrovac
Grbalj – Lovćen
Sutjeska – Mornar