Fudbal

24. Državno prvenstvo Crne Gore u malom i velikom fudbalu

by Ilija Kovačević | 25:06:2018 | 07:24:49

Foto; Gimnazija "Niko Rolović"

Školski fudbalski savez Crne Gore, pod pokroviteljstvom FSCG, od 24. do 30. juna 2018. godine u Baru, pod sloganom „FUDBAL UVIJEK –DROGA NIKAD“, organizuje tradicionalno 24. Državno finalno prvenstvo Crne Gore u malom i velikom fudbalu za školsku 2017/2018. godinu.
 
Ekipu velikog fudbala čini 16 igrača, a ekipu malog fudbala 10 igrača, a sve utakmice igraju se po Pravilima FSCG. Mali fudbal se igra u balon Sali „Bombonjera“, a veliki na pomoćnom terenu S.C.“Topolica“.
 
Takmičarske kategorije u ženskim i muškim konkurencijama:
 
a.Prvakinje regija nižih i viših razreda osnovnih škola i prvakinje regija srednjih škola Crne Gore u malom fudbalu;

b.Prvaci regija nižih i viših razreda osnovnih škola Crne Gore u malom i velikom fudbalu;
 
Prvakinje regija po kategorijama:
 
NIŽI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA

1. OŠ „Bašča“
2. OŠ „Mileva Lajović - Lalatović“ – Nikšić,
3. OŠ „Meksiko“ – Bar,
 
VIŠI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA

1. OŠ „Bratstvo - jedinstvo“ – Rožaje,
2. OŠ „Mileva Lajović - Lalatović“ – Nikšić
3. OŠ „Meksiko“ – Bar,
 
SREDNJE ŠKOLE
1. Srednja srtučna škola – Pljevlja,
2. Ekonomsko - ugostiteljska škola – Nikšić,
3. Gimnazija „Niko Rolović“- Bar,
 
 
Takmičarski program:
 
ŽENSKE EKIPE OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA
(24, 25, 26.jun 2018.godine)
 
 
Nedjelja, 24. jun                                                                 Rez.
 
NIŽI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA
1.Utakmica OŠ „Meksiko“ – OŠ „Mileva L.Lalatović“,         0:10
 
SREDNJE ŠKOLE
2.Utakmica:  Gimnazija „N. Rolović“– Ekon.ug.škola,          1:6
 
Ponedjeljak, 25. jun
 
NIŽI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA
3.Utakmica: OŠ „Bašča“ – OŠ „Mileva L.Lalatović“,              8,30
 
VIŠI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA
4.Utakmica: OŠ „Brat. - jedinstvo“ - OŠ „Mil.L.Lalatović“,         9,15
 
SREDNJE ŠKOLE
5.Utakmica: Ekon.ugost.škola – Srednja stručna škola,          10,00
 
VIŠI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA
6.Utakmica: OŠ „Mil.L.Lalatović“ - OŠ „Meksiko“,                    10,45
 
Utorak, 26.jun
 
NIŽI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA
7.Utakmica: OŠ „Meksiko“ - OŠ „Bašča“,                                 8,30
 
VIŠI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA
8.Utakmica: OŠ„Meksiko“– OŠ „Brat. - jedinstvo“,                   9,15
 
SREDNJE ŠKOLE
9.Utakmica: Gimnazija“N.Rolović“ - Srednja stručna škola,    10,00

PROGLAŠENJE POBJEDNIKA I DODJELA NAGRADA        12,30
(sala Doma učenika)
 
 
Prvaci regija po kategorijama:
 
NIŽI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA (mali fudbal)
  1. OŠ „Boško Buha“ – Pljevlja,
  2. OŠ „Mileva Lajović - Lalatović“ – Nikšić
  3. OŠ „Ilija Kišić“ - Zelenika, Herceg Novi,
 
VIŠI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA (veliki fudbal)
  1. OŠ „Ristan Pavlović“ – Pljevlja,
  2. OŠ „Milija Nikčević“ – Nikšić,
  3. OŠ „Jugoslavija“ – Bar,
 
Takmičarski program:
 
MUŠKE EKIPE OSNOVNIH ŠKOLA
(28, 29, 30.jun 2018.godine)
 
Četvrtak, 28.jun
 
NIŽI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA (mali fudbal)
10.Utakmica: OŠ „Ilija Kišić“ - OŠ „Mileva Lajović - Lalatović“,   17,00
 
VIŠI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA (veliki fudbal)
11. Utakmica: OŠ „Milija Nikčević“ - OŠ „Jugoslavija“,                  18,15
 
Petak, 29.jun
 
NIŽI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA (mali fudbal)
12.Utakmica: OŠ „Boško Buha“ - OŠ „Ilija Kišić“,                        8,30
 
VIŠI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA (veliki fudbal)
13.Utakmica: OŠ „Ristan Pavlović“ – OŠ „Milija Nikčević“,            9,30
 
Subota, 30.jun
 
NIŽI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA (mali fudbal)
14. OŠ „Boško Buha“ - OŠ „Mileva Lajović - Lalatović“,                 8,30
 
VIŠI RAZREDI OSNOVNIH ŠKOLA (veliki fudbal)
15.Utakmica: OŠ „Ristan Pavlović“ – OŠ „Jugoslavija“,                   9,30
 
PROGLAŠENJE PLASMANA I DODJELA NAGRADA            12,30 h
(sala Doma učenika)