Fudbaleri Mornara od naredne sezone u eliti

by Ilija Kovačević | 20:05:2018 | 21:19:17

Mornar – Berane 3:1 (1:1)

Bar; stadion SRC „Topolica”, gledalaca: oko 400.
Glavni sudija: Marko Ćupić (Podgorica), pomoćnici: Vladislav Radenović (Herceg Novi) i Miladin Nelević (Podgorica)
Strijelci: Kalač u 31., Jovančov u 49. , Leković u 69. za Mornar, Vujošević (autogol) u 4. minutu za Berane.

Mornar: Delibašić, Vujošević, Šćepanović, Kalač, B. Merdović, L. Merdović, Jovančov (od 79. Gardašević), Divac (od 59. Leković), Dabetić (od 46. Šo), Bubanja, Popović.

Berane: Bećić, Đurišić, Raković, Vulević (od 82.Korać), Dašić, Tomović (od 79. Ne. Tmušić), Bošković (od 87. Balević), Ni. Tmušić, Šohei, Asanović, Isljami.

Fudbaleri Mornara od naredne sezone igraće u Telekom Prvoj crnogorskoj ligi.

Mornar je na “Topolici”, u okviru 32. kolu Druge crnogorske lige, nadigrao Berane 3:1 i kolo prije kraja šampionata obezbijedio prvo mjesto i plasman u viši rang.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, i prvih 20-tak minuta bolje igre krunisali auto golom Nikole Vujoševića u 4.minutu.

Poslije primljenog gola, domaći su sve dali na napad. Ređale su se šanse kao na filmskoj traci, ali Luka Merdović u 23, Dejan Jovančov u 24. i Nikola Vujošević u 25. minutu nijesu uspjeli da pogode mrežu junaka današnjeg meča, mladog golmana Eldina Bećića.

Ofanziva domaćih se isplatila u 31. minutu, Luka Merdović je sjajno pošao po lijevoj strani, ubacio pred gol gostiju, a Semir Kalač je loptu poslao u mrežu.

U prvom dijelu Luka Merdović u 34, Divac i Bubanja u istom minutu, pa još jednom Divac minut kasnije nijesu uspjeli da matiraju raspoloženog golmana Bećića.

U drugom poluvremenu bukvalno ista slika – domaći su napadali a gosti se branili.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, odnosno u 49.minutu Jovačov je uspio da savladala golmana Berana.

Gosti su u 59. minutu preko Ernesa Isljamija, koji je sjajno izveo  slobodan udarac bili u prilici da izjednače, ali je lopta uzdrmala prečku.

Danilo Leković je samo što je ušao u 61’ minutu našao se oči u oči sa golmanom Bećićem, ali jeBeranac izašao kao pobjednik.

Isti igrač je osam minuta kasnije je ipak izašao kao pobjednik. Iskoristio je dobro ubačenu loptu Jovana Popovića za konačnih 3:1.

Gosti su u 90’ minutu mogli do drugog gola. Odlično je šutirao Nemanja Tmušić, ali je barski i crnogorski rekorder Nikola Delibašić, sjajno reagovao i loptu koja je išla pod prečku, izbacio u korner.

I slavlje je moglo da počne ! Barani će od naredne sezone igrati u eliti, poslije dvije godine pauze!

Drugoplasirana Mladost poražena je u Budvi od Cetinja 1:0, dok je Lovćen kao gost igrao sa Igalom neriješeno 1:1.

Jedinstvo je u Bijelom Polju savladalo Otrant-Olimpik 2:0, dok je Bokelj u Rožajama slavio protiv Ibra 3:0.

Utakmica između Čelika i Jezera nije odigrana, nakon što je nikšićki tim istupio iz lige.

Mornar je, poslije 32. kola, prvi na tabeli sa 65 bodova.

Mladost je druga sa 60, Lovćen je osvojio 58, a četvrtoplasirani Bokelj 55 bodova.

Parovi poslednjeg 33. kola – Subota 26.05.2018. u 17:30 h