Lovćen odolio na „Topolici“, Barani težim putem do Prve lige

by Ilija Kovačević | 13:05:2018 | 19:38:33

Mornar – Lovćen: 0:0

Bar; stadion SRC „Topolica“, gledalaca oko 300.
Glavni sudija; Miloš Bošković Podgorica, pomoćnici; Vladan Todorović Nikšić i Uroš Rašović Podgorica
Žuti kartoni; Vujošević i Kalač (Mornar) – Radunović, I. Marković, Bujiša i Stevović (Lovćen)

Mornar; Delibašić, Kalačević, Vujošević, Šćepanović, L. Merdović, Jovančov, Divac (Nakahara od 46' minuta), Pajović, Dabetić, Bubanja, Popović (Kalač od 54' minuta).

Lovćen; V. Vujović, Radunović, Bracanović (I. Marković od 50' minuta), Tatar, M. Draganić, Bujiša, Ž. Marković, Jablan, N. Draganić, (Bogdanović od 72' minuta), J. Vujović, M. Stevović (Đurović od 83' minuta).

Drugoligaški fudbalski šampionat dostiže vrhunac ! Preostala su još tri kola do kraja šampionata, a poslije današnjih utakmica 30. kola, još nije poznata ekipa koja će sa prve pozicije u elitu, kao ni ko će u „baraž“ sa drugog odnosno trećeg mjesta. Pred nama su tri kola prave fudbalske drame.

Iako su fudbaleri Mornara još prije nekoliko kola bili viđeni kao sigurni putnici u Prvu ligu, nakon današnjeg remija na „Topolici“ do kraja prvenstva sve je otvoreno.

Cetinjani su danas odoljeli u Baru, Mladost je slavila u gostima protiv Berana, pa će novog člana Prve lige odlučiti najvjerovatnije foto finiš.

U poslednja tri kola Barani ulaze sa dva boda više od prvog favorita šampionata lješkopoljske Mladosti, a derbi prvenstva igra se u srijedu 16. maja od 17 sati i 30 minuta u Lješkopolju, gdje će Mladost ugostiti Mornar.

Duel ekipa iz vrha tabele u Baru opravdao je očekivanja ali samo u drugom poluvremenu.

U prvom dijelu domaći su slabo igrali a da nije bilo sjajnog golmana Nikole Delibašića Cetinjani su dva puta mogli do gola.

U 14' minutu raspoloženi Jablan je šutirao glavom, ali je Delibašić paradom osujetio šut igrača Lovćena, da bi u 42' minutu Delibašić još jednom spasio svoju ekipu.

Nikola Draganić je poslije prodora Jablana dobio sjajnu loptu, oštro šutirao pod prečku, ali se golman Barana još jednom nije dao iznenaditi.

U ovom dijelu igre domaći ni jednom nijesu uspjeli da upute iole ozbiljniji šut ili naprave akciju.

U nastavku potpuno druga slika na terenu.

Uglavnom se igralo na polovini Cetinjana, domaći su imali terensku inicijativu, ali i to malo svojih šansi nijesu uspjeli da iskoriste.

Počelo je sjajnom akcijom Vujoševića koji je prošao po desnoj strani, odlično centrirao, ali „rezervista“ Nakahara u punom trku nije uspio da glavom zahvati loptu na nekih sedam-osam metara od gola. Doduše imao je na leđima jednog od odbrambenih fudbalera Lovćena ali je sve ostalo na tome.

Dva minuta kasnije (50' minut) Vujošević je poslije kornera bio najviši u skoku, sjajno zahvatio loptu glavom, ali je lopta za malo prošla pored lijeve stative Vuka Vujovića.

U jeku velike ofanzive Barana, gosti su mogli do gola. Igrao se 61' minut, sjajno je kontru istrčao iskusni Jablan, našao se oči u oči sa Delibašićem, otišao malo u stranu, dovoljno da golman Mornara uz pomoć defanzivne linije izblokiraju šut igrača Lovćena, da bi lopta na kraju poslije stative otišla u gol aut.

Poslednju priliku za gol imao je Jovančov koji je nakon centaršuta Merdovića snažno šutirao sa desetak metara ali samo do odlično postavljenog golmana Lovćena.

U ostalim mečevima 30. kola Druge lige postignuti su ovi rezultati; Cetinje – Bokelj: 0:1, Igalo – Otrant-Olimpik: 3:1, Ibar – Jezero: 1:0, Čelik – Jedinstvo: 0:4, i Berane – Mladost Lješkopolje 1970: 1:2.