Komšijski derbi na „Topolici“ bez pobjednika

by Ilija Kovačević | 29:04:2018 | 17:34:49

Mornar – Otrant-Olimpik: 0:0

Bar; Stadion SRC „Topolica“, gledalaca oko 300.
Glavni sudija; Vladimir Bjelica (Nikšić), pomoćnici; Goran Šućur (Nikšić) i Vasko Dragojević (Podgorica),
Žuti kartoni; Jovančov, Pajović, Vujošević, Divac (Mornar) – Ivanović, Banović, Seniković (Otrant-Olimpik)
Crveni karton; Arben Mećikukić (FK Otrant-Olimpik) u 32' minutu

Nikad neizvjesnije fudbalsko drugoligaško takmičenje skoro da dostiže vrhunac. Iako su fudbaleri Mornara u jednom trenutku, odnosno do samo prije dva kola imali činilo se nedostižnih osam bodova prednosti u odnosu na najbliže pratioce, poslije utakmica 28. kola, prednost Barana se prepolovila. Iako su fudbaleri Mornara i dalje najbliži cilju, on je još uvijek daleko, dok se još pet ekipa nada da se može domoći prvog mjesta, odnosno "baraža".

Nekoliko slabih izdanja u poslednjim kolima uzdrmalo je barsku ekipu, koju u narednim mečevima čekaju rivali iz gornjeg dijela tabele, Bokelj i Mladost u gostima, te Lovćen pred svojim navijačima..

Komšijski derbi na „Topolici“ završen je bez pobjednika. Iako su Barani od 32' minuta igrali sa igračem manje (iskjučen golman Mećikukić), domaći nijesu uspjeli da materijalizuju igrača više. Golman gostiju je par minuta prije toga došao u konflikt sa domaćim fudbalerom, i na sugestiju pomoćnika, sudija Vladimir Bjelica pokazao mu je crveni karton. Prekid je trajao punih pet minuta dok golman nije napustio teren.

I pored te prednosti, sreća je bila veoma naklonjena domaćoj ekipi.

Krenulo je prilikom za Mornar. Jovan Pajović je u 20. minutu, dobro reagovao na korner Filipa Kalačevića, ali je lopta udarena glavom završila preko prečke.

U finišu prvog dijela, gosti su preko Baća Nikolića i Rijada Pepića bili u izglednim prilikama, ali zahvaljujući Nikoli Delibašiću mreža domaćih se nije zatresla.

U nastavku se očekivalo da Barani zaigraju agresivnije, sa igračem više, ali su do gola mogli gosti. U tri napada su iz brzih kontra napada opasno ugrozili gol Barana, Nikolić u 58. i 61. i Medmed Divanović u 86. Minutu, ali je mreža ostala netaknuta.

Domaći su izgledne prilike u u drugom poluvremenu stvorili preko Save Gardaševića u 59. minutu, i Pajovića u 85. minutu.

Skromno od lidera i ekipe koja pretenduje da naredne godine igra u eliti.

U na momente nervoznoj i rastrzanoj igri glavni sudija Vladimir Bjelica je podijelio sedam žutih kartona (4 igračima Mornara – tri Ulicnjanima).

Poslije mečeva današnjeg kola, prednost Barana u odnosu na drugoplasiranu Mladost se smanjila četiri boda, pošto su fudbaleri iz Lješkopolja u derbiju savladali cetinjski Lovćen sa 3:1.

U trećem derbiju 28. kola, kotrski Bokelj je kao gost bio bolji od Berana 1:0.

U ostalim utakmicama ovog kola Igalo je pobijedilo Jedinstvo 4:0, Jezero je kao gost na Lugovima bilo bolje od Cetinja 4:0, dok je Ibar u Nikšiću savladao Čelik 4:0.