Starobarani u finalu Kupa CG – Južna regija

by Ilija Kovačević | 26:04:2018 | 08:44:15

Sloga Stari Bar – Sloga Radovići: 1:1 (1:0), penalima 5:4

Bar; pomoćni teren SRC“Topolica“, gledalaca oo 50.
Glavni sudija; Igor Đukić (Cetinje), pomoćnici; Dušan Korać i Denis Pavićević (Bar)
Strijelci; Enis Bubić u 2' minutu za Slogu Stari Bar i Nebojša Basarabić u 51' za Slogu iz Radovića
Penali; Suljović, Novaković, Bubić, Ukušata, Tiganj za Slogu Stari Bar – Spalević, Grivić, Stijepović, G. Đapić.
Žuti karton; Bajramović, Novaković, Bubić, Rili (Sloga Stari Bar) – Racković, Basarabić, Stijepović (Sloga Radovići)

Sloga Stari Bar; Popović, Novaković, Rili, Divanović, Ukušata, Begzić (Suljović), Beharović (Tiganj), Hoxa, Bubić, Kaplanović, Bajramović.

Sloga Radovići; Nemanja, G. Đapić, Stijepčević, Dobrljanin, Novaković, Basarabić, Grivić, Racković, Dragović, Spalević, N. Đapić.

Fudbaleir starobarske Sloge plasirali su se u finale Kupa Crne Gore –Južna regija. Starobarani su juče nakon penala sasvim zasluženo ostvarili veliki uspjeh pošto su u penal seriji; Suljović, Novaković, Bubić, Ukušata i Tiganj bili precizni sa 11. metara.

Na drugoj strani golove za goste sa penala postigli su; Spalević, Grivić, Stijepović i G. Đapić.

U regularnih 90' minuta Starobarani su bili bolji rival, a poveli su veoma rano. Već u drugom minutu Enis Bubić je doveo svoj tim u vođstvo, da bi gosti početkom drugog dijela u 51' minutu izjednačili na 1:1 preko Nebojše Basarabića.

Starobarani će u finalu igrati sa tivatskim Arsenalom, koji je u drugom polufinalu bio bolji od barskog Hajduka 3:0.

Da podsjetimo, protekog vikenda su isti rivali igrali prvenstveni meč 16. kola Južne fudbalske regije. Tim iz Radovića je bio bolji od imenjaka iz Starog Bara sa 6:0.  To je bio i jedini meč proteklog vikenda u seniorskoj konkurenciji regije, jer je nakon Bokelja 2 i Petrovac 2 odustao od daljeg takmičenja.

Liga je tako ostala na četiri kluba, pored Sloge iz Krtola i Sloge iz Starog Bara takmiče se Arsenal i Hajduk iz Bara.