Fudbaleri Mornara na korak od Prve lige

by Ilija Kovačević | 14:04:2018 | 16:43:30

Mornar – Jedinstvo: 1:0 (1:0)

Bar; stadion SRC „Topolica“, gledalaca oko 150.
Glavni sudija; : Dalibor Vujisić (Podgorica), pomoćnici; Marko Bulatović i Miloš Vlahović (Podgorica)
Strijelac; Nikola Divac u 30'  minutu
Žuti kartoni; Jovan Baošić u 28' minutu (Jedinstvo)

Mornar; Delibašić, Kalačević, Vujošević, Šćepanović, Kalač (od 68' minuta B. Merdović), Merdović, Jovančov (od73'. Gardašević), Divac (od 61'. Bušković), Pajović, Dabetić, Popović.

Jedinstvo; Joksimović, Mrdak, Poljak (od 75'. Bošnjak), D. Banda, Nikolić, H. Banda, Mizokami (od 65'. Kriještorac), Muzurović, Bugarin, Vukadinović, Baošić.

U derbiju 26. kola Druge lige, fudbaleri Mornara su savladali bjelopoljsko Jedinstvo 1:0 i na taj način napravili još jedan veliki korak ka plasmanu u Prvu ligu.

Odlučujući gol, postignut je u prvom poluvremenu kada je sjajni Nikola Divac savladao Miloša Joksimovića.

Poslije današnjeg kola, Barani su novim 16. trijumfom stekli veliku prednost u odnosu na rivale.

Već u 5. minutu Luka Merdović je bio u prilici da pogodi mrežu gostiju. U 12. Jovan Pajović je pogodio prečku, poslije “slobodnjaka” koji je izveo Filip Kalačević. Kalačević je i u 15. minutu bio asistent Dejanu Jovančovu, ali je ovaj bio neprecizan.

Barani su dobru igru krunislai  u 30. minutu, kada je Luka Merdović šutirao, golman gostiju odbio loptu, pritrčao je Nikola Divac i smjestio je na pravo mjesto.

U drugom dijelu gosti su zaigrali kvalitetnije i u par navrata ozbiljno priprijetili. Milivoje Mrdak je bio u šansama, ali je Delibašić bio na visini zadatka.

Barani su nastavili u napadačkom ritmu, pa je već u 47’. minutu Luka Merdović bio u prilici da duplira prednost. Domaći su do kraja imali još dvije prilike, u 57. minutu preko Buškovića i u 57. preko Kalačevića.

U ostalim utakmicama postignuti su ovi rezultati; Mladost Lj. 1970 – Otrant-Olimpik 2:6, Berane – Jezero 2:2, Cetinje – Ibar 1:4, Lovćen – Bokelj 2:0 i Čelik – Igalo 1:3.

Poslije ovog kola Barani imaju osam bodova više od Mladosti i Lovćena (55:47), i deset više od kotorskog Bokelja.

Parovi 27. kola; (Nedjelja 22. 04. 2018 godine u 16,30 h)