Fudbalerima Mornara samo bod protiv Igala

by Ilija Kovačević | 04:04:2018 | 16:58:46

Mornar – Igalo: 0:0

Bar, stadion SRC "Topolica", gledalaca: oko 200.
Glavni sudija; Aleksandar Šćekić (Berane), pomoćnici: Jovan Došljak (Berane), Marko Dević (Berane).
Žuti kartoni: Kalačević, Merdović, Šo, Jovančov (Mornar) – Đukanović, Gajić (Igalo).

Mornar: Delibašić, Kalačević (od 76.Gardašević), Vujošević, Malešević, Merdović
( od 62. Bušković), Jovančov, Divac, Pajović, Šo , Bubanja, Popović (od 46. Kalač).

Igalo: Bjelica, Bakrač, Đukanović, Simović, Koprivica (od 85.Kopitović), Pavićević
( od 68. Đorđević), Akito, Matić, Vilotijević (od 61. Leković), Gajić, Vučić.

Lider se okliznuo pred svojim navijačima, ali sudeći po ostalim rezultati današnjeg kola, bez posljedica. U 24. kolu Druge lige, Barani su odigrali samo 0:0 protiv Igala.

I pored solidne igre, posebno u drugom poluvremenu, Barani nijesu uspjeli da nastave pobjedničku seriju na "Topolici".

Gosti su se uspješno branili, i zahvaljujući raspoloženom golmanu Davidu Bjelici, uspjeli da osvoje bod.

Na “Topolici” je viđena obostrano otvorena igra. Dobre prilike su imali Dejan Jovančov i Nikola Divac kod Mornara, te Mijodrag Koprivica kod gostiju.

U nastavku se igralo samo na jedan gol, Igala. Domaći su imali četiri izrazite prilike, da preko Vladana Bubanje u 56. i 68., te Save Gardaševića u 72. minutu (stopostotna šansa), ali je kapiten golman Bjelica danas potpuno začarao gol za napadače domaćih.

Japanac Šo je u 90.+2 minutu, imao poslednju priliku za Barane, ali je potpuna terenska dominacija umalo koštala domaće, Rezervista Igala Bojan Kopitović je minut kasnije imao prliku da kazni domaće za sve promašaje, ali je njegova lopta upućena glavom u prazan gol na sreću Barana otišla pored desne stative u aut.

Na sreću Barana danas su im na ruku išli rezultati konkurentskih ekipa. Berane je osvojilo bod, dok je Mladost Lješkopolje doživjelo.

Berani i rožajski Ibra su u Bijelom Polju doigrali 1:1, dok je Mladost pored svojim navijačima izgubila od Jedinstva 1:0.

Pobjednika nije bilo ni u duelu Lovćena i Jezera, koji su u Podgorici odihgrali 2:2.

Bokelj je u Kotoru savladao Otrant Olimpik 1:0, dok je Čelik u Nikšiću slavio protiv Cetinja 1:0.

Mornar je, poslije 24. kola, vodeći na tabeli sa 49 bodova i ima pet više od drugoplasirane Mladosti.

Berane je treće sa 43, na četvrtom mjestu je Bokelj sa 42, dok je peti Lovćen sa 41 bodom.

U 25. kolu, u nedjelju 8. aprila, sastaće se: Ibar – Mornar, Jedinstvo – Berane, Bokelj – Čelik, Otrant Olimpik – Lovćen, Jezero – Mladost Lješkopolje i Igalo – Cetinje.