Poslije derbija u Baru, fudbaleri Mornara na čelu tabele

by Ilija Kovačević | 11:03:2018 | 17:32:23

Mornar – Berane: 1:0 (1:0)

Bar; stadion SRC „Topolica“, gledalaca oko 300.
Glavni sudija; Dalibor Vujisić (Podgorica), pomoćnici;  Nenad Živković i Marko Bulatović (Podgorica).
Strijelac; Filip Kalačević u 3' minutu.
Žuti kartoni; Jovančov (Mornar) – Šoškić (Berane)

Mornar; Delibašić, Kalačević, Vujošević, Šćepanović, Merdović (Popović), Jovančov, Divac, Leković, Gardašević (Kalač), Dabetić (Nakahara), Bubanja.

Berane; Kastratović, Đurišić, Raković, Vulević, Ne. Tmušić, Šoškić, Bošković (Dašić - Osmajić), Nišavić, Ni. Tmušić, Asanović, Bosančić (Isljami).

Fudbaleri Mornara novi su lideri Druge crnogorske lige.

Barani su danas na stadionu SRC “Topolica”, u okviru 19. kola, savladali Berane 1:0 i preuzeli od rivala čelnu poziciju na tabeli zbog bolje gol razlike.

Odlučujući pogodak za 11. trijumf Barana ove sezone postigao je Filip Kalačević u trećem minutu iz jedanaesterca, nakon što je neko od odbrambenih igrača iz Berana oborio Nikolu Divca.

Kako je igra odmicala, gosti su bili sve aktivniji, na drugoj strani domaći su se uglavnom branili i odigrali slab meč. Ipak, loša igra se brzo zaboravlja, a pišu bodovi.

U 12’ minutu Jovančov je imao kolosalnu šansu za 2:0, ali je iskosa sa desne strane sa 15-tak metara loptu poslao preko prečke, dva minuta kasnije i Sava Gardašević je propustio veliku priliku za novi pogodak i to je bilo uglavnom sve danas od domaćina u prvom dijelu.

Od tog trenutka bukvalno je igrao jedan tim, Berane.

Gosti su imali terensku inicijativu, pokazali se u lijepom svijetlu, odnosno potvrdili zašto su bili jesenji šampioni.

U 20’ minutu Nikola Tmušić je iz slobodnjaka sa 20-tak metara dobro zagrijao dlanove Delibašića koji je loptu izbio u korner. Šest minuta kasnije i Asanović je bio u idealnoj prilici, ali je golman Barana bio oprezan.

Raković je u 29’ minutu poslije “slobodnjaka” gostiju primio loptu iskosa, dobro šutirao u donji desni ugao, ali je Delibašić sjajnom paradom još jednom sačuvao mrežu.

I u drugom poluvremenu ništa se posebno nije promijenilo u blijedoj igri Barana, gosti su imali više od igre i više prilika za gol, vodila se velika borba na sredini terena. Napadači gostiju, Zoran Nišavić u 61. minutu, Božo Osmajić u 73, Asanović u 78. minutu nijesu uspjeli da savladaju Nikolu Delibašića.

Barani su pokušali nešto da urade u 87. minutu preko Divca, i u 90. preko rezerviste Semira Kalača, no ipak, najbolju priliku propustili su gosti u 90.+3 minutu, kada je Nemanja Tmušić uputio loptu ka praznom golu, ali je sa same gol linije uspio da je izbaci igrač utakmice Nikola Vujošević, za veliku radost navijača domaćih.

Na ostalim drugoligaškim mečevima donekle očekivani rezultati.

Pobjednika nije bilo u duelu Bokelja i Mladost Lješkopolja, koji su u Kotoru igrali 2:2, poslije vođstva Mladosti od 2:0, dok je meč između Otrant Olimpika i Jezera u Ulcinju završen 0:0. Jedinstvo je u Bijelom Polju savladalo Ibar 1:0, dok je Lovćen u Nikšiću slavio protiv Čelika 3:0.

Duel Cetinja i Igala je zakazan 21. mart.

Mornar je, poslije 19. kola, poslije duže vremena prvi na tabeli sa 38 bodova, koliko ima i Berane sa slabijom gol razlikom.
Na trećem mjestu je Mladost Lješkopolje sa 35, Bokelj je osvojio 34, a bod manje Lovćen sa utakmicom manje.

Parovi 20. kola (srijeda 14. mart u 15,00 sati)