Mornar preuzeo drugo mjesto na tabeli Druge lige

by Ilija Kovačević | 07:03:2018 | 17:28:50

Mornar - Cetinje 3:0 (1:0)

Bar, stadion SRC “Topolica”, gledalaca oko 200.
Sudija: Vojin Vojinović (Podgorica), pomoćnici: Miodrag Brajović (Podgorica), Dejan Pavićević (Podgorica).
Strijelci: Jovančov u 29., Merdović u 47. i Gardašević u 61.
Žuti kartoni: Malešević (Mornar), Abdović (Cetinje).

Mornar: Delibašić, Vujošević, Šćepanović, Malešević, Merdović, Jovančov (od 66. Kalač), Divac (od 70. Bušković), Gardašević, Dabetić (od 75. Šo), Bubanja, Popović.

Cetinje: Vuksanović, Pecović (od 57. Vujović), Abdović(od 65. Latković), Rudović, Petričević, Petrović, Miljanović, Borozan, Sinhui, Ćosović, Babović.

Fudbaleri Mornara su sjajno “otvorili” proljećni dio sezone. Po veoma teškom terenu igrači Mornara su opravdali ulogu favorita, a gosti su nešto jači otpor pružili samo u prvih 45 minuta.

Barani su iz današnjeg kola izašli sa dvostrukom dobiti. Pored osvajanja tri boda, domaći su poslije poraza Mladosti na svom terenu preuzeli drugo mjesto na tabeli, pa u sjajnom ambijentu čekaju naredno kolo i derbi sezone protiv Beranaca u Baru. Ukoliko trijumfuju u nedjelju 11. marta, puleni Rada Vešovića bi se poslije duže vremena čak vratili na čelo drugoligaške tabele.

Protiv Cetinjana, bukvalno se igralo na jedan gol, a zahvaljujući golmanu Milisavu Vuksanoviću, gosti su poslije svega viđenog doživjeli, ipak pristojan poraz.

Do poluvremena fudbaleri Mornara su mogli do vrha napuniti mrežu Cetinjana. Ipak, napadači Mornara Jovančov u 11. i 39. minutu, Bubanja u 20. i 40., Gardašević u 34. minutu nijesu uspjeli da savladaju Vuksanovića.

Na poluvrijeme su Barani otišli sa minimalnih 1:0, a strijelac je bio Dejan Jovančov, na pas najboljeg aktera današnjeg susreta, Luke Merdovića.

U nastavku meča ista slika. Igrao je samo jedan, domaći tim.

Novi “set” prilika je viđen na “Topolici” od strane Mornara I u drugom dijelu. Domaći su sjajno sarađivali, služila ih je kvalitetno pas igra, i bukvalno su se poigravali sa gostujućim igračima.

Ipak, samo dva gola u mreži gostiju. Luka Merdović u 47. minutu poslije odlične asistencije Jovančova, i Sava Gardašević u 61. minutu nakon nove asistencije igrača utakmice Luke Merdovića su pogodili za konačnih, Mornar - Cetinje 3:0.

Na ostali mečevima 18. drugoligaškog kola viđena je velika borba.

Vodeće Berane ostvarilo je pobjedu, dok je poraz doživjela ekipa Mladosti iz Lješkopolja.

Lider šampionata pobijedio je u Bijelom Polju plavsko Jezero 3:0, dok se za iznenađenje pobrinulo bjelopoljsko Jedinstvo. U Golubovcima su savladali Mladost Lješkopolje, čak sa 3:0. Pobjedu je upisalo i Igalo, koje je pred svojim navijačima slavilo protiv Bokelja 1:0.

Duel Ibra i Čelika nije odigran, jer je nikšićki tim u Rožaje doputovao bez trenera i šefa stručnog štaba. Utakmica između Lovćena i Otrant Olimpika odgođena je za 21. mart.

Berane je, poslije 18. kola, prvo na tabeli sa 38 bodova. Mornar je drugi sa 35, na trećem mjestu je Mladost Lješkopolje sa 34, Bokelj je osvojio 31, a Lovćen sa utakmicom manje ima 30 bodova.

U 19. kolu, u nedjelju od 14,30 h, sastaće se: Mornar – Berane, Cetinje – Igalo, Bokelj – Mladost – Lješkopolje, Otrant-Olimpik – Jezero, Čelik – Lovćen i Jedinstvo – Ibar.